Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mennyi lesz az ellátás összege?

Tb, munkaügy, bérterhek

Mennyi lesz az ellátás összege?

HozzászólásSzerző: hally1@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

2007 évben 4 órás jogviszonnyal rendelkeztem bruttó 37 700,- Ft jövedelemmel. Nov 18-tól dec 31-én fizetésnélküli szabadságon voltam folyamatosan. A munkaviszonyom dec 31-én közös megegyezéssel megszünt.

2008 jan 1-től heti 40 órás foglalkoztatással ismét kereső tevékenységet folytatok, bruttó 138 000 Ft-ért.

2008.július 20 körül szülni fogok.

Amennyiben a szülésig folyamatosan eltudom látni a munkámat, végig kereső tevékenységet folytatok.

Mi alapján számolják a TGYS-t, illetve a GYED-t? Mennyit fogok kapni?

Kaphatok-e táppénzt, és ez mennyiben befolyásolja, a későbbi ellátások összegét?

köszönöm

hally1@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mennyi lesz az ellátás összege?

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. jan. 21, 2008 10:09 am

Szia!

A tgyásodat és a gyedet az idei kereseted alapján számolják. Ennek 70 %-a lesz a bruttó járandóság.

Táppénzt kaphatsz, de mivel volt egy 30 napnál hosszabb megszakítás a két munkaviszonyod között, ha július előtt elmész táppénzre, csak a minimálbér után fogod azt kapni. (Akkor meg már igényelheted a tgyást is, úgyhogy ha megoldható, ne vedd igénybe a táppénzt.)

Ha mégis el kell menned, maga a táppénz nem befolyásol semmit, de az előtte levő betegszabadság, amit a béred 80 %-ával fizetnek ki, valamivel lejjebb viszi az átlagodat. Hogy mennyivel, az attól függ, hogy mennyi ledolgozott napod van előtte. 

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég