Adófórum

Adózási és számviteli információk

Őstermelők járuléka 2007-től

Tb, munkaügy, bérterhek

Őstermelők járuléka 2007-től

HozzászólásSzerző: bromus » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Azt szeretném megtudni, hogy az őstermelőknek 2007.01.01-től fizetendő járuléka valóban tévesen jelent-e meg a HVG-ben, illetve módosítják-e jan. 01-től? Ugyanis állítólag nem 8,5+5%-ot kell fizetniük, hanem 26,5%-ot. Valaki biztos forrásból tv-i §-ra hivatkozva tudja-e mi a helyes?

bromus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

őstermelők járuléka 2007-től

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. dec. 08, 2006 10:00 am

Helló!

Nem tudom, hogy mit értesz 8,5+5% alatt. Én ilyet sehol nem olvastam ,és ilyen a HVG-ben sem áll szerintem legalábbis, és a TB tv. 31. §-ában biztosan nem! Ha a természetbeni egészségbiztosítási járulékra gondolsz, az 4% a HVG szerint is, és például az ADÓ-KÓDEX szerint is. Most és január 1-től is. Az, hogy ezen változtatni akarnának, számomra új, de természetesen nem lehetetlen.

(Elnézést a moderátortól. A pontos hivatkozás nem a reklám célját szolgálja, hanem az információ hitelességét alátámasztó információforrás beazonosítását.)

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

őstermelők járuléka 2007-től

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. dec. 08, 2006 12:11 pm

Szia!

Amennyiben arra gondolsz, 2007.01.01-től  az őstermelő akinek 2006-ban a bevétele nem haladja meg a 7 millió forintot, e bevételének 20%-a után kell 8,5% nyugdíjjárulékot fizetni, ( TB tv. 30/A § (2) ) valamint a a 19. § (3) bekezdben meghatározott métékű természetbeni egészségbizt.járulékot fizet. Szerintem ez 4% 2006, és 2007-ben is. Változtatásról nem tudok, de semmi sem lehetetlen.

Üdv. Valterné

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

őstermelők járuléka 2007-től

HozzászólásSzerző: nedro.maria@freemail.hu » pén. dec. 08, 2006 3:33 pm

Szia!

A választ megtalálod a 2006 évi LXI Tv. X. fejezetében, 86. számú Magyar Közlöny.

"A mezőgazdasági őstermelő járulékfizetése
30/A. § (1) A mezőgazdasági őstermelő a minimálbérnek megfelelő összeg után fizeti meg a társadalaombiztosítási járulékot, az egészségbiztosítási járulékot és a nyugdíjjárulékot (tagdíj) stb."

Hosszú, el kell olvasni. Remélem segítettem!

Üdv

nedro.maria@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

őstermelők járuléka 2007-től

HozzászólásSzerző: opika » pén. dec. 08, 2006 7:41 pm

Még nem jöttek ki az adótörvény módosítások. Én nagyon remélem, hogy a 2006. évi LXI. törvényben foglaltakat módosítják, vagy kiegészítik, mert az sok kérdésre nem ad válasz. Én hallottam olyan igéretet, hogy újra fogalmazzák az őstermelőkre vonatkozó szabályokat, csak már látni is szeretném.
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

őstermelők járuléka 2007-től

HozzászólásSzerző: Rozalinda » vas. dec. 10, 2006 11:47 am

Szia!

A HVG-ban tényleg tévesen  jelent  meg,  8,5 + 4%  a  helyes  járulékmérték  szerintem,  De ez  nem mindenkire vonatkozik,  csak a 7 millió forint bevétel alatti őstermelőkre,  a  bevételbe nem  számitanak be  a támogatások.  Ezeknél a járulékalap a bevétel 20%-a.

26,5%-ot  sehol sem  olvastam. Viszont  azt  igen,  hogy a 7 millió forint  bevétel feletti őstermelőnek a  minimálbér (62500 Ft)  utáni  összes járulékot  fizetnie  kell,  összesen  44,5%. Igy  egyúttal teljes  jogú biztositott,  nyugdij és  táppénz  alapja  62500 Ft.  Viszont  minimumjárulékalap  rá  nem vonatkozik.  Meg  negyedévente elektronikusan fog bevallást adni  járulékairól  jövőre.

A  szabály a "főállásu"  őstermelőre vonatkozik.  Nem  kell  járulékot fizetnie  annak, aki már  máshol  biztositott:  pl. munkaviszony melletti vagy nyugdíj melletti  őstermelő.

Üdv  Rozalinda

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

őstermelők járuléka 2007-től

HozzászólásSzerző: opika » vas. dec. 10, 2006 12:25 pm

Mindenképpen meg kellene várni az új szabályokat. A 7 millió alatti őstermelőnél igen kedvezőek a járulékfizetési szabályok, de azt nem szabad elfelejteni, hogy mivel csak a bevétel 20 %-a után fizet 8,5 % nyugdíjjárulékot, ezért a nyugdíj megállapításánál csak a bevétel 6 %-át veszik figyelembe, mely a korábban más módon szerzett nyugdíj alapot nagyon ronthatja. 7 millió bevétellel számolva az éves nyugdíj alap 420.000 Ft, mely havi 35.000 Ft nyugdíj alapjául szolgáló jövedelemre jön ki, és a szolgálati idő függvényében ennek a bizonyos százalékát folyósítják nyugdíj címén. A jelenleg ismert rendelkezések szerint választható magasabb összegű járulékfizetés, de akkor a teljes járulékokat kell fizetni (44,5 %), legalább a minimálbér után, viszont az az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaira (így táppénzre, baleseti táppénzre stb.) is jogosít. 
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég