Adófórum

Adózási és számviteli információk

Részmunkaidő és egészségügyi szolgáltatási járulék

Tb, munkaügy, bérterhek

Részmunkaidő és egészségügyi szolgáltatási járulék

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. jan. 05, 2008 6:03 pm

Én is úgy tudom, ahogyan leírtad. A min.bér 3o%-a a munkaviszonyosra nem vonatkozik.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Részmunkaidő és egészségügyi szolgáltatási járulék

HozzászólásSzerző: M.Éva » szomb. jan. 05, 2008 6:27 pm

Sziasztok! Akkor már az sem kell figyelni, hogy mennyi ideig van valaki fizetésnélkülin, mert úgy tudtam, 30 nap után megszünik a biztosítása?A munkaviszonya megmarad! Bocs, ha tévútra vittelek benneteket! Üdv: Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Részmunkaidő és egészségügyi szolgáltatási járulék

HozzászólásSzerző: benevar » szomb. jan. 05, 2008 6:48 pm

Fizetés nélküli szabadság esetén szünetel a biztosítás, kivéve:

 - háromévesnél fiatalabb gyermek gondozása,

 - nyolc évesnél fiatalabb gyermek után járó gyermeknevelési támogatásra való jogosultság,

 - tizennégy évesnél fiatalabb gyermek után járó gyermekgondozási segélyre való jogosultság,

 - tizenkét évesnél fiatalabb beteg gyermek otthoni ápolása címén vették igénybe,

 - ha a munkavégzés alóli mentesítés idejére a munkaviszonyra vonatkozó szabály szerint átlagkereset jár, illetőleg munkabér (illetmény), átlagkereset (távolléti díj), táppénzfizetés történt;

benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Részmunkaidő és egészségügyi szolgáltatási járulék

HozzászólásSzerző: sebestyen.andrasne » hétf. jan. 07, 2008 5:58 am

Sziasztok! Én úgy tudom, ha valaki munkaviszonyos, és fizetés mnélküli szabadságra megy , hosszabb időre ő kéri / építés stb/ akkor a 45. nap után neki is fizetni kell az eü szolgáltatási járulékot. Ugyanez a 45 nap vonatkozik, ha megszűnik a munkaviszony is. Sné Edit

 

sebestyen.andrasne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Részmunkaidő és egészségügyi szolgáltatási járulék

HozzászólásSzerző: KárolyPál » hétf. feb. 18, 2008 6:29 am

Lehet,hogy lemaradtam valahol,ezét nekem most az volna néhány kérdésem:  az a magánszemély aki nem biztosított hogyan jelentkezzen be,mikor kell neki fizetni a havi 4350 Ft.-ot,hogyan valja be ,ha be kell vallani, ha biztositott lessz később mia teendője?
KárolyPál
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Részmunkaidő és egészségügyi szolgáltatási járulék

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. feb. 18, 2008 6:54 am

A kötelezettség keletkezését, annak megszűnését, a járulékfizetés átvállalását, az átvállalás

megszűnését, a kötelezettség keletkezésétől, annak megszűnésétől, a járulékfizetésátvállalásától, illetve az átvállalás megsz

űnésétől számított 15 napon belül kell bejelenteni a

08T1011. számú adatbejelentő és változásbejelentő lapon.

Az adatlap papír alapon 2 példányban, vagy elektronikus úton is benyújtható.

Az adatlap az APEH honlapjáról (
www.apeh.hu) letölthető. Az adatlapok elérési útvonala a

honlapon a következő: „Letöltések > Nyomtatványkitöltő programok > Adatbejelentők,adatmódosítók”. Az adatlap papíralapon történ

ő benyújtás esetén személyesen, postai úton, vagy

meghatalmazott útján is beadható a bejelentő lakóhelye szerint illetékes állami adóhatósághoz. A

meghatalmazott útján történő benyújtás esetén a meghatalmazást az adatlaphoz csatolni kell.

Ezt az adatlapot nem kell kitöltenie a nyugellátásban részesülő személynek abban az esetben sem,

ha nyugdíját az EGT (Európai Gazdasági Térség) más tagállamából kapja és ezt a tényt a

megfelel
ő EGT nyugdíjszerv és egészségbiztosítási teherviselő által kiállított dokumentumával

igazoltja (E 121-es jelű nyomtatvány).

A 08T1011. számú adatbejelentő lapon tett bejelentése alapján a bejelentő jogosulttá válik a

társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások

fedezetér
ől szóló 1997. évi LXXX. törvény előírásai alapján az egészségügyi szolgáltatások

igénybe vételére.

A 08T1011. számú bejelent
ő lapon kell bejelenteni a járulékfizetési kötelezettség megszűnését

abban az esetben ha a magánszemély biztosítottá, egészségügyi szolgáltatás igénybevételére

jogosulttá válik, téves bejelentkezés vagy egyéb ok miatt járulékfizetési kötelezettsége megsz
űnik(pl. munkaviszonyt, társas vállalkozói jogviszonyban személyesen közreműködik, egyéni

vállalkozói jogviszonyt létesít, nyugdíjat állapítanak meg részére, gyermekgondozási díjban,

segélyben részesül stb.).

Amennyiben biztosítottá válik, m.viszonyt létesít a m.szerződés másolatát csatolni kell a bejelentőhöz ezzel igazolja a bizositotti jogviszonyt. ( egyéb jögviszony. egyéb dokumentummal)

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég