Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV foglalkozatottjának béköltségei

Tb, munkaügy, bérterhek

EV foglalkozatottjának béköltségei

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban kérem a segítségeteket (ilyenem még nem volt), hogy az ev. munkaviszonyban lévő foglalkoztatottjának a dec.havi bér- és járulékköltségeit lehet e 2007-re számolni. A munkabért jan.2-án átutalással tejesíti, a TB folyószámláján pedig van annyi "túlfizetése", hogy fedezi a dec.havit is. Viszont a munkavállalóit, az eho-t és a szakképzésit csak jan.-ban fogja utalni.  Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV foglalkozatottjának béköltségei

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. dec. 30, 2007 9:22 am

Szia Napraforgó! Az egyéni vállalkozó pénzforgalmi szemléletben könyvel, tehát amikor a pü teljesítés történik, akkor költség.A TB számlára amikor a befizetés történt, akkor költségként elszámoltad,akkor az maradhat is ott. Ha valakinek sok a nyeresége, még van ugy hogy dec.hóban be is fizettetem a jan.12-én esedékes összeget. Hogy akartad visszakönyvelni a tulfizetést? Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV foglalkozatottjának béköltségei

HozzászólásSzerző: HIDNA » vas. dec. 30, 2007 9:32 am

Szia!

A bérköltség sajnos mindenképp januári költség lesz, a másodikai utalás miatt.

A folyószámlán lévő túlfizetést meg kell nézned, hogy amikor befizette milyen költségnemekre, v. esetleg adóba nem számító kiadásként könyvelted.

Ezután megnézed a december terhek ehhez képest milyen megosztást képviselnek.

Csak az esetleges eltétéseket rendezd a költségnemeken belül.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV foglalkozatottjának béköltségei

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. dec. 30, 2007 9:35 am

Szia Ani!

Valójában a járulékokból csak annyit szoktam ktg-ként könyvelni, amennyi az adott időszakra esedékes és be is van fizetve. A "túlfizetés" abból van, hogy az Áfá-ját nem kérte vissza, hanem átvezettette a Tb adónemekre, hogy ne kelljen minden hónapban utalnia. Eddig csak a saját kivétje után volt fizetnivalója, de novemberben felvett egy alkalmazottat. Annyit tudok, hogy pénzforgalmi szeml.-ben kell könyvelni, de gondoltam hátha van "kivétel", pl. a dec.havi fizetés.  Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV foglalkozatottjának béköltségei

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. dec. 30, 2007 9:42 am

Szia! Az egyéni vállalkozónál nem lehet visszakönyvelni. Ha nem befizetés volt, hanem átvezetés a TB-re,  az átvezetést kell  költségre könyvelni. /nyilván megbontva 21 és 8,5%, stb. de ezt kár volt írnom, ugyis tudod/ Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV foglalkozatottjának béköltségei

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. dec. 30, 2007 9:57 am

Sziasztok!

 Ez az egyszeres könyvelés nekem mindig problémás, ugyanis (gyerekes kérdés, de!) a programban csak pénztár és bank van (sajnos nincs "vegyes" könyvelésre lehetőség), akkor az Áfát  "bevételezem" valamelyikbe, és utána "kiadok" költségekre annyit, amennyi a tárgyhavi járulék?? Vagy csak analitikában vezessem le? Én a novemberi járulékokat a bérszámf.lap és a kivét alapján/napján  tettem költségre, mivel ezek úgymond teljesítettek voltak. Ez nem jó?

Még annyit, hogy az ev-nak eddig nem volt pénztárkiadási bizonylatja (már nem is tud venni az idén), más bizonylaton kiadhatja-e a dec.havi munkabért kp-ban még dec.31-én? Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV foglalkozatottjának béköltségei

HozzászólásSzerző: HIDNA » vas. dec. 30, 2007 10:15 am

Ha ÁFÁ-ban volt a túlfizetése, annk idején ez egyéb adóba nem számító kiadás volt.

Megtörtént az átvezetés.

Könyvelés a költségek, járulékok felmerülésekor:

Péntár v. bank bevétel- Egy ad-ba nem sz, kiadás mínusz, v. ha ezt a program nem engedi egy. adóba nem sz. bevétel.

Járulék könyvelés:

Pénztár v. bank kiadás- költség. v. egy. ad-ba nem sz. kiadás.

Így a pénztr v. bank egyenleg nem változik, viszont a költségek a helyükre kerülnek.

A decemberi munkabér kifizetésére elég a fizetési bizonylat is, amely igazolja az átvett pénzösszeget, és a dátum is rajta legyen.

Klári 

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV foglalkozatottjának béköltségei

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. dec. 30, 2007 10:19 am

Az átvezetési nyomtatvány könyvelése: ÁFA tulfizetés összege be nem számító bevétel /mintha visszaigényelte volna/ Ugyanekkor a járulékra átvezetés megbontva költség + be nem számító kiadás. Itt a megbontásnál kell számolgatni, mivel nyilván az átvezetés nem azonos a kötelezettséggel. Az összes átvezetést le kell könyvelni, időbelileg itt nincs elhatárolás.

Pénztárbizonylatot én nem használok, a bérjegyzéken van egy dátum, amikor átveszi a munkabért. Azonkívül a munkaszerződésben az szerepel, hogy bérfizetés a hó utolsó munkanapján. Ani

 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV foglalkozatottjának béköltségei

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. dec. 30, 2007 10:37 am

Köszönöm a segítséget! BUÉK! Üdv: Naprfaorgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég