Adófórum

Adózási és számviteli információk

östermelő eü.szolg.jár.2008

Tb, munkaügy, bérterhek

östermelő eü.szolg.jár.2008

HozzászólásSzerző: tamas973 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv.

Szerintetek egy nyugdíjas östermelőnek kell fizetnie az eü.szolg járulékot?

Köszi

tamas973
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

östermelő eü.szolg.jár.2008

HozzászólásSzerző: erdoapolas » pén. dec. 21, 2007 11:03 am

Szia! Eü.szolg.járulékot nem kell fizetni aki tanuló, nyugdíjas, megváltozott munkaképességű. Szerintem nem kell fizetnie, mert mint nyugdíjas, ő biztosítottnak minősül, tehát jogosult az eg.ügyi ellátásra. Marcsi
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

östermelő eü.szolg.jár.2008

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. dec. 21, 2007 11:04 am

Szia! A nyugdíjas őstermelőnek nem kell fizetni a 4350,. Ft-t Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

östermelő eü.szolg.jár.2008

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. dec. 21, 2007 11:58 am

Sziasztok!

Én azt nem értem,ha egy nyugdíjas őstermelő biztosított, akkor egy nyugdíjas vállalkozó miért nem?

Az én kérdésemre , és más lezárt kérdésre:- kieg.-es vállalkozó és kieg.-es társas vállalkozó- ha nem vesznek ki jövedelmet, akkor is kell a 4350,-Ft-ot fizetni--sok ilyen választ kaptam. Most mi az igazság?

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

östermelő eü.szolg.jár.2008

HozzászólásSzerző: erdoapolas » pén. dec. 21, 2007 1:52 pm

Sziasztok! Ma jelent meg az Apeh honlapon. 2008.Január 1-től a kiegészítő tevékenységet folytató egy.vállalkozó, a kiegészítő tevékenységet folytató társas váll. után a társas vállalkozás, valamint azon belföldi személy, aki nem biztosított, és nem jogosult eg.ügyi szolg.-ra sem ( pl. nagykorú eltartott, alk.munkavállaló) eg.ügyi szolg. fizetésére kötelezett.

Az őstermelőről még amit találtam, az őstermelői igazolvánnyal rendelkező őstermelőre biztosítása szünetel vagyis nem kell járulékot fizetnie arra az időtartalomra, amelyre az értékesítési betétlapja nem érvényes. Fontos azonban, a biztosítása szünetelése esetén, hogy ha eg.szolg.-ra egyéb jogcímen  nem jogosult, akkor az ellátáa érdekében eg.ügyi szolg. járulékot kell fizetnie. Marcsi

 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

östermelő eü.szolg.jár.2008

HozzászólásSzerző: opika » pén. dec. 21, 2007 6:13 pm

Az őstermelőkre az egyéni vállalkozóktól és a társas vállalkozóktól eltérő, speciális szabályok vonatkoznak.

Ha pontosan akarunk fogalmazni, akkor a nyugdíjas nem biztosított (mivel csak azok a biztosítottak, vagyis a társadalombiztosítás valamennyi ellátásra jogosultak, akiket a Tbj. törvény az 5. §-ban sorol fel) hanem az egyes szolgáltatásra jogosultakon belül, egészségügyi szolgáltatásra jogosult.

Az őstermelő, aki egyidejűleg saját jogú nyugellátásban részesül nem válik biztosítottá őstermelőként, azaz járulékot sem fizet, de ezen a jogcímen semmilyen jogosultságot sem szerez.

A kiegészítő tevékenységet folytató egyéni és társas vállalkozókról külön rendelkezik a TBj. törvény. a "Biztosítási kötelezettséggel nem rendelkezők járulékfizetése" címszó alatt TBj. 36.-37. §.

opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

östermelő eü.szolg.jár.2008

HozzászólásSzerző: Ági81 » pén. jan. 11, 2008 12:05 pm

Ás mi van akkor,ha a nyugdíjkorhatárt elérte,sőt be is töltötte,de nyugdíjra nem jogosult.Akkor kap egészségügyi ellátást?vagy csak akkor ha befizeti havonként a minim.utáni járulékot?(nem érte el a 20 évet a szolg idő)

Jah és elvileg tavaly az 50 % munkaképességcsökkentek sem voltak jogosultak az eg.ügyi ellátásra csak ha megfizették a járulékot,most meg azt olvastam,hogy már nekik sem kell fizetni.

Ez most hogy van?

Köszi előre is.

Ági81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron