Adófórum

Adózási és számviteli információk

Külföldi alkalmazott fizetésnélküli szabadsága.

Tb, munkaügy, bérterhek

Külföldi alkalmazott fizetésnélküli szabadsága.

HozzászólásSzerző: tulunger1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Kérem szépen legyetek szívesek az alábbi problémámba segíteni.

Egy épitőipari Kft.ukrán állampolgárokat foglalkoztat. Munkaszerződése határozatlan idejü. December közepétől hazautaztak, már nincsnek is az országba. Az időjárás miatt egész télen nem igen dolgoztat a kft.De nemcsak külföldi állampolgárokkal dolgoztat. Kérdésem az lenne, hogy milyen lehetőségek vannak a fizetésnélküli szabadsággal kapcsolatosan.Munkabért nem számolhatok el, mert nem dolgoznak, mint emlitettem nincsenek is az országba. Kiléptetni nem igen tudom őket szerintem legalábbis a munkavállalási engedély miatt.

Kérem szépen segitségeteket.Más információt nem igen tudok ezzel kapcsolatosan.

Köszönettel:

tulunger1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Külföldi alkalmazott fizetésnélküli szabadsága.

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. dec. 14, 2007 9:26 am

Szia! Aki fizetés nélküli szabadságon van, annak az M lapján a jövedelem nulla lesz, a 0708-08-02-es lapon a 537.sor ellátatlanság kódja 71 (fiz. nélküli szab.) Mindegy, hogy külföldi, vagy magyar munkavállaló- így kell kitölteni. Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Külföldi alkalmazott fizetésnélküli szabadsága.

HozzászólásSzerző: tulunger1 » pén. dec. 14, 2007 10:12 am

Szia.

Köszönöm válaszodat, a bevallást értem, de azt szeretném még tudni, hogy milyen címen számfejtem a fizetésnélküli szabadságot.?

Üdv.Tulungerné.

tulunger1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Külföldi alkalmazott fizetésnélküli szabadsága.

HozzászólásSzerző: Rozalinda » pén. dec. 14, 2007 10:14 am

Én  is  igy  csinálnám,ahogy  Éva  javasolja.   Gondolj  csak  bele,  hogy  mások  is  lehetnek  fizetés  nélküli   szabadságon,  pl  akik  gyes-en,gyed-en,  thgy-n  vannak,   azok   is fizetés  nélküli  szabadságon  vannak,nulla  jövedelmet jelentünk  a  0708-n,  a  megfelelő kóddal.
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Külföldi alkalmazott fizetésnélküli szabadsága.

HozzászólásSzerző: Rozalinda » pén. dec. 14, 2007 10:27 am

A  mi   könyvelőprogramunkban  van  olyan  jogcim, hogy  fizetés  nélküli  szabadság.  Számfejtsd  fizezetés  nélküli  szabadságnak,   de  nulla  forint   a  jövedelem.
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Külföldi alkalmazott fizetésnélküli szabadsága.

HozzászólásSzerző: tulunger1 » pén. dec. 14, 2007 11:23 am

Sziasztok mindketten!

Köszönöm szépen a válaszokat, az én könyvelő programom is kezeli a fizetésnélküli szabadság számfejtéseket, engem csak az zavart, hogy van a munkatörvénykönyv által biztositott fizetésnélküli szabadságok, ugymint saját lakás épitése stb.

Most olvastam utána, hogy van egy egyéb lehetőség, -  és a program is engedi egyéb cimen számfejteni- ami a munkálttó és munkavállaló közötti megállapodás. Remélem jól értem és a fentieket is nagyon köszönöm.

Kellemes Ünnepeket Kivánok nektek is és minden fórumozónak. 

 

tulunger1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég