Adófórum

Adózási és számviteli információk

nem biztosított segítő családtag

Tb, munkaügy, bérterhek

nem biztosított segítő családtag

HozzászólásSzerző: poczetunde » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A férjem egyéni vállalkozásában, mint segítő családtag veszek részt. A számomra járó juttatást egy összegben év végén szeretnénk kiírni a költségek között. Ügyelve, hogy ne lépjük túl a 12 X a Januári Minimálbér 30%-át. Tehát, mint nem biztosított szerepelnék. A kérdésem az lenne, hogy milyen bejelentési és adózási kötelezettségem van, és a vállalkozásnak milyen terhei lesznek?Köszönöm válaszotokat:Tünde

 

 

poczetunde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

nem biztosított segítő családtag

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. dec. 13, 2007 7:38 am

Szia Tünde!

Hát én nem vagyok benne biztos, hogy így lehet! Havonta kellett volna megkapnod ezt az összeget, és erről a 0708A-0708M nyomtatványt beküldeni.Ez részedről SZJA kötes jövedelemnek számít, a kifizetőnek 11 % EHO-t kell fizetni.

Ha decemberben kapod egy összegben, biztosítottá válsz és minden járulékot az szerint kell megfizetni!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nem biztosított segítő családtag

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. dec. 13, 2007 7:59 am

Szia!

Talán úgy lehet megoldani, hogy a 0708M-en a 09-es lapból csináltok még 11-et, minden hónapra egyet. (Azon lehet jelezni, hogy nem a tárgyhónapra vonatkozó kifizetés volt.)

De az eljárás nagyon helytelen, egyetértek Évával. Azt minden hónapban kellett volna vallani és fizetni.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

nem biztosított segítő családtag

HozzászólásSzerző: moncsa » csüt. dec. 13, 2007 8:08 am

Szerintem is havonta kellett volna. Sajnos, amióta a 0708-as van, nem lehet "játszadozni" az összegekkel. Egyébként nem értem, miért nem akarsz biztosított lenni, hiszen sokkal macerásabb más módon biztosítottnak lenni, na meg a nyugdíjalap se baj, ha növekszik. Főleg, ha családi vállalkozást folytattok, nem nagy valami megoldani.
moncsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

nem biztosított segítő családtag

HozzászólásSzerző: bezi02 » csüt. dec. 13, 2007 9:31 am

Szerintem meg amennyiben van egy megbízásos szerződés amit úgy fogalmaznak meg, hogy jan.1-től-dec.31-ig  folyamatosan szól a megbízás és a kifizetés egyösszegben az évvégén történik akkor lehetséges a kifizetés és a 0708-on akkor vallja be egyösszegben.
bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

nem biztosított segítő családtag

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. dec. 13, 2007 11:09 am

Igen, mostmár ezt kellene tenni, de az összeg nagysága miatt biztosítottá válik, be kell jelenteni, és a járulékokat meg kell fizetni! Szerintem ezt akarták elkerülni!

Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nem biztosított segítő családtag

HozzászólásSzerző: bezi02 » csüt. dec. 13, 2007 11:35 am

Szia Éva!

Ha az egyösszegben kifitetett összeg nem több mint a minimálbér 30%-a akkor nem válik biztosítottá.

Ha úgy szól a megbízás ahogy írtam akkor a kifizetett összeget osztod 365 nappal és ha napi összeg nem több mint a minimálbér 30%-a (persze a minimál 30% 1 napra eső összege) akkor csak a százalékos (11%) ehot és az szja-t kell megfizetni.

 

bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég