Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ki könyvelhet egyéni vállalkozónak.

Tb, munkaügy, bérterhek

Ki könyvelhet egyéni vállalkozónak.

HozzászólásSzerző: vrbt14- » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérem segítségüket az alábbi kérdésben:

Sajnos nincs meg a mérlegképes könyvelői végzettségem, de 30 éve könyvelek egyéni vállalkozóknak.

Saját Betéti Társaságunk van, amiben én vagyok a beltag, egyedűl dolgozom.

A napokban olyan tájékoztatást kaptam, hogy az egyénieknek sem könyvelhetek, mivel a BT-ben

nincs mérlegképes, regisztrált könyvelő. 

Kérdésem mit csináljak, összesen 4 ügyfelem van, ami nem bír el egy mérlegképes alkalmazottat?

Tisztelettel:    Boza Tamás 

vrbt14-
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ki könyvelhet egyéni vállalkozónak.

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. dec. 05, 2007 1:04 pm

Semmi gond, nyugodtan lehet egyéni vállalkozókat könyvelni mérlegképes végzettség nélkül is, nem tudok róla, hogy ez változott  Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ki könyvelhet egyéni vállalkozónak.

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. dec. 05, 2007 1:10 pm

Szia Tamás!

Ahogy Mária írja nincs gond, mert a számvitelről szóló módosított 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: Szvt) nem vonatkozik az egyéni vállalkozásokra, számukra a könyvvezetést a Személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint kell vezetni, és ez attól teljesen független, hogy a számviteli kötelezettségek időközben változnak. A kettős könyvvitelre való áttérés tehát kizárt.

Miután a Szvt. az egyéni vállalkozók körében nem bír jelentőséggel (kivéve a bizonylati szabályokat) az egyéni vállalkozókat nem befolyásolja se saját se más egyéni vállalkozó számára végzett könyvvitel tekintetében. Magyarul: az könyvelhet egyéni vállalkozást, akit kellően rátermettnek érzi magát.

Üdv.: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ki könyvelhet egyéni vállalkozónak.

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. dec. 05, 2007 1:51 pm

Szia Tamás!

Az egyéni vállalkozók tekintetében teljesen egyet értek az előttem szólókkal. Mivel írod, hogy Bt tagja vagy, gondolom a saját céged könyvelésést is Te végzed. Itt jöhet szóba (ha a bt a számviteli tv. alá tartozik) a regisztrált mérlegképesség. Most fejből nem emlékszem pontosan, de azt hiszem ha az árbevétel éves szinten nem haladja meg egy társas vállalkozásban a 20M forintot, akkor társas vállalkozást is lehet könyvelni annak, aki nem regisztrált könyvelő. De az általad leírtakból én úgy gondolom, hogy ez sem ütközik akkor problémába.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ki könyvelhet egyéni vállalkozónak.

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. dec. 05, 2007 2:14 pm

Sziasztok!

Az árbevételi határ nem 20, hanem 10mFt, eddig lehet könyvelni mérlegképes nélkül számv.tv. hatálya alá tartozó céget.

Üdv.: Szilvi

 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ki könyvelhet egyéni vállalkozónak.

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. dec. 05, 2007 2:35 pm

Köszi Szilvi, hogy helyesbítettél! (mondtam fejből már nem emlékeztem pontosan)

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ki könyvelhet egyéni vállalkozónak.

HozzászólásSzerző: visiting » vas. jan. 06, 2008 5:22 pm

Egyéni vállalkozókat könyvelhetsz,társaságoknak is lehet,csak a 10 millió forintot nem szabad elérniuk,mert akkor már mérlegképes kell.

visiting
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég