Adófórum

Adózási és számviteli információk

Havi bevallás

Tb, munkaügy, bérterhek

Havi bevallás

HozzászólásSzerző: karacsonyii » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Van egy óriási nagy problémám. Cégünk közel 2000 főt foglalkoztat, sajnos minden hónapban van előző időszaki önrevízió, nem csak az adott évben, hanem már a korábbi évekre és lezárt ( apeh által ) időszakokra. Sajnos a bérjárulékok korrigálása nem igazán jól történik a cégünknél. Sohasem stimmel a főkönyv a bevallással és a folyószámlával sem! Nem tudom, hogy ez máshol, hogy történik? Viszont én úgy gondolom, hogy ha pl idén korábbi éveket korrigálok, akkor azt külön főkönyvi számon kell nyilvántartanom, és ha jelentős és lényeges az eltérés akkor a mérlegben ezt külön fel kell harmadik oszlopban tüntetnem, viszont ha nem akkor adott évi tételként kerül bekönyvelésre. Azért is problémás az ügy, mert szinte minden hónap négyszer, ötször van önrevíziózva, tehát azt  nem tudom megtenni, hogy minden hónapban háromszor nyújtom be a mérleget újból ha olyan összegű a hiba! Segítsetek, hogy ez nálatok, hogy működik helyesen és hogy én, hogyan kezeljem ezt a problémát!

Előre is köszönöm!

 

Ildikó

 

 

karacsonyii
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Havi bevallás

HozzászólásSzerző: kati1012 » szer. nov. 14, 2007 5:48 pm

A dolgozók bérének számfejtése havonta történik. Amikor számfejtésre kerül a bér az összesitőt átnézem, majd ezt követően kerül át az ebev-be. Nyilván egyszerűbb a helyzet ha néhány dolgozót számfejtünk Ha jól sejtem az eltérés oka a dolgozók reklamációja miatt van. Másképp nem igazán tudom elképzelni az eltérés okát. Szerintem a programotok sem jól működik, mert ellenkező esetben ez a hiba nem köszönne vissza több időszakon keresztül. Ha az ok a reklamáció, akkor én mindig a tárgyhóba tenném a különbözetet amit akkor is vallanák be, így nem kell visszamenőleg módositani a könyvelést és a feladást.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Havi bevallás

HozzászólásSzerző: brad » szer. nov. 14, 2007 6:55 pm

2000 fő valóban nem kevés, de ha ekkora a létszám, akkor a mérleg fő összeg, stb amihez képest  mérlegelni kell az sem lehet 2 forint.  el sem tudom képzelni mi okozhat ekkora eltéréseket, ráadásul folyamatosan, valami nagyon nem stimmelhet. ennyi reklamáció, peres ügy csak nincs.

Alapvetően kellene ezt felülvizsgálni, egyeztetni a két részleg(számfejtés, könyvelés) között, egyetértek Katival.

Ha jó a program és a viszony a könyvelők és bérszámfejtők között, innen kezdve már lényegtelen 100 főt vagy 2000-t érint.

Nálam szerencsés mert ua programmal könyvelek, amivel számfejtek, így automata feladásnál 1 ft eltérés sem fordul elő. s ez akkor is így lenne, ha uttólag lenne valami korrekció miatti számolgatás.

abban nincs tapasztalatom (szerencsére), hogy a 0708 bevallásban ezek esetleg tárgyidőszaktól eltérő kifizetésként kellene-e kezelni vagy tárgyhaviként, ill.mikor kellene önellenőrizni, de szerintem ez mindig egyedi eset.

Havonta 4-5 önellenőrzés, ez iszonyat,  Ildikó beszéljétek meg a cégnél, ez nem lehet tartós állapot.

 

 

brad
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Havi bevallás

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. nov. 15, 2007 5:59 pm

Szerintem, ha a dolgozó utólag reklamál, akkor az az elmaradt jogos jövedelme nem került kifizetésre a tárgyévet követő hó 12-ig, tehát nem a 0708-ast kell módosítani, hanem annál a hónapnál,ahol a tárgyhavi számfejtés mellett előző időszaki pótlólagos elszámolás és kifizetés történi, akkor abban a hónapban adni kell a járulékokra vonatkozóan tárgyidőszakit és (az elmaradtról) és egy eltérő időszakit.

Ha előző évit számoltok el most a dolgozónak és most is fizetitek ki, akkor azért abban nem vagyok százas, hogy emiatt az előző évi beszámolót, stb.korrigálni kellene.  

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég