Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérszámfejtés

Tb, munkaügy, bérterhek

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Úgy vettem észre, hogy nem egyeznek a vélemények az októberi bér számfejtésével kapcsolatban.

Az én programom például 65.500 Ft-nál így számfejt:

Ledolgozott napok: 23

Fizetett ünnep: 1

Törzsbér: 62.771

Távolléti díj fizetett ünnepre: 2.729

Összesen: 65.500

Kérdés:

Véleményetek szerint októberben kell -e 1 nappal többet számfejteni a havi béres dolgozóknál az október 27-én ledolgozott november 2-i nap miatt, vagy ettől függetlenül mindenki ugyanannyit kap.

Kizárólag a havi béres dolgozókra gondolok.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. nov. 04, 2007 2:39 pm

A havidíjas dolgozó, állandóan fix bért kap még abban azesetben is, ha egyik hónapban többet, másik hónapban pedig kevesebb munkanapból áll a hónap. A mostani munkanapcsere miatt nem jár véleményem szerint több a dolgozónak, mint a havi fix bére.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: stamasi » vas. nov. 04, 2007 2:43 pm

Igen ezt én is így gondolom, csak úgy vettem észre, ezzel nem mindenki ért egyet. Ezért tettem fel a kérdést, hogy tisztázva legyen egyértelműen.
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. nov. 04, 2007 2:47 pm

Szia!

A te bérprogramod nagyon jól számolt, aki év elején bevitte a törvényes napok számát és a törvényes órák számát a bérprogramba az vélhetően már év elején észnél volt, így észre vette, hogy a TB naptár októberre 23 nap, novmberre 22 törvényes nappal számol, holott a munkanap áthelyezés ebben a két hónapban nemcsak hónapon belül volt, ehát októberben a törvényes nap 24 nap (23+1 fiz.ü.), törvényes óra napi 8 órásnál 192 óra., novemberben a törvényes nap 21 (20+1 fiz.ü.) törvényes órá 8 órásnál 168 óra.

Nekem a programozóm év elején, mikor a január első napjaiban történt leszámolás miatt gyorsan aktualizálni kellett a bérprogramot, abban maradtunk, hogy a különböző formában, más-más munkaidőben, és más-más bérezésű havídíjas, órabéres,stb)  számfejtési paraméterlapokhoz a számfejtési naptárat majd én beviszem. Én előkaptam a 2007-es TB naptárt, annak alapján berögzítettem a törvényes napokat és törvényes órákat, amivel most jól megjártam. A tulaj tudni akarta a pontos októberi bért, a jelenlétiket megkaptam még okt.31-én, így du. nekiálltam számfejteni 4 céget, ahol havidíjas,óradíjas, részmunkaiidős, teljes munkaidős vegyesen van. Nagybbőszen ki is nyomtattam, mikor ránézek az egyik havidíjasra és látom, hogy több a bruttója, mint a havidíja, holott nincs túlóra, jutalom stb. Rögtön rájöttem, hogy a TB naptár szerinti törvényes időkkel van a baj a számfejtés vezérlésnél.!  Úgy, hogy mire átírtam a számfejtés vezérlést, s újra számfejtettem mindenkit, szépen ott ültem 31-én este fél tízig.

A havidíjas nem kaphat októberben több fizetést, novemberben pedig kevesebbet, mint a havi díja. Az órabéreseknek azt a ledolgozott és fizetett ünnep óradíjat kell, hogy megkapják, amit ténylegesen teljestítettek: tehát okt-ben 192 óra díjazott órajuknak kell lenni, novemberben pedig csak 168-nak.  Nyilván más a helyzet a kereskedelemben, ahol egyébként is dolgoznak szombaton a legtöbb helyen  és a folyamatos műszakosoknál, a folyamatosan nyitvatartókná, rájuk a munkanap áthelyezés is másként vonatkozik. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. nov. 04, 2007 3:04 pm

Szilvi!

A bérprogid jól számolta a havidíjas járandóságát.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. nov. 04, 2007 3:05 pm

Szia Szilvi! Az én bérprogramom ugyanigy számolt. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. nov. 04, 2007 4:27 pm

Szia Szilvi! Jól számol a programod, az enyém is így működik. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. nov. 04, 2007 5:13 pm

Szia Szilvi!

Úgy látom, hogy  kérdésedet illetően teljes az egyetértés, az én bérprogramom is így működik.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. nov. 04, 2007 6:09 pm

Sziasztok, ha a ledolgozott nap 23 (ezt adod be), miért is számfejtené a progi a plussz napot?Igy a munkanap áthelyezés nélküli variációt kéred és a progi azt is számfejti!Nekem 29-től bejött egy táppénzes ....Én a 27.-ére biztos , hogy leszámfejtem a munkanapját, eltörött a lába, betegszabija már nincsen, szerintem fura lenne a táppénz-t 1 napra megszakítani, és 1 napot novemberre számfejteni!

Üdv:Éva 

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bérszámfejtés

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. nov. 04, 2007 6:16 pm

Szia Éva!

Nálam a 23 munkanap úgy jön ki, hogy az a bizonyos 27-e is munkanap. A 23 munkanaphoz hozzájön az egy nap fizetett ünnep és az osztószám így 24.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron