Adófórum

Adózási és számviteli információk

bér,munkaügyi iratokselejtezése,irattározása

Tb, munkaügy, bérterhek

bér,munkaügyi iratokselejtezése,irattározása

HozzászólásSzerző: dancsjozsefne@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok ! Hol találhatnám meg , hogy a bér és munkaügyi iratokat meddig kell irattározni és melyiket mikor lehet selejtezni , illetve mi az amit egyáltalán nem lehet selejtezni ? /törv.korm.r. ? /Aki tudja segítsen. Köszönettel  Marcsi

dancsjozsefne@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bér,munkaügyi iratokselejtezése,irattározása

HozzászólásSzerző: kati1012 » vas. okt. 28, 2007 5:47 pm

Az iratok selejtezését iratkezelési szabályzatban rögzitetteknek megfelelően selejteztük. Az emlékezeteimben az maradt meg, hogy a munkaügyi anyagok nem selejtezhetők. Találtam egy törvényt hátha valamilyen szinten segit.

 1995 évi LXVI tv. a közokiratokról, a közlevéltárakról, és a magánlevéltári anyag védelméről

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

bér,munkaügyi iratokselejtezése,irattározása

HozzászólásSzerző: sosika » pén. nov. 16, 2007 2:54 pm

Bérjegyzékeket, jelenléti íveket 5 évig kell őrizni. A munkaügyi nyilvántartás és az (év végén kiíratott) bérkartonok, munkaidő-nyilvántartás nem selejtezhetők. A NYENYI (JENYI, TENYI) lapokat is célszerű megőrizni, mivel hiba esetén egészen 1988-ig kell benne javítani. A cég megszűnése után is még 10 évig kell őriznie a végelszámolónak vagy a felszámolónak az iratanyagot.

sosika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

bér,munkaügyi iratokselejtezése,irattározása

HozzászólásSzerző: jantonia » pén. nov. 16, 2007 3:01 pm

Sziasztok!

Olyankor mi a helyzet, ha a könyvelő ilyen listákat nem nyomtat? Mert én még nem találtam egyet sem az előző években!

 

jantonia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron