Adófórum

Adózási és számviteli információk

Berbeadás eho

Tb, munkaügy, bérterhek

Berbeadás eho

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. nov. 18, 2006 10:42 pm

Opika!

Nagyon jó, hogy feltetted az anyagot, köszönjük. Eddig jómagam is az idézetedben közöltek szerint jártam el. Viszont az adózási információkban közöltek ellenére a PM honlapon ezzel teljesen ellentétes választ találhatunk. Ezért fordultam én írásban az APEH-hoz a kérdés eldöntése céljából. Bemásolom szó szerint a PM honlapon megjelent kérdést és az arra adott választ. Azért ez mégiscsak elképesztő!!! 

"Azt szeretném kérdezni, hogy ha valaki a bérbeadásból származó jövedelmét nem "külön adózó" jövedelemként, hanem az összevont jövedelmei között számolja el, akkor is kell-e a 4 %-os EHO-t fizetni, ha a jövedelem meghaladja az egymillió forintot, Én az EHO törvényben úgy értelmeztem, hogy az csak a külön adózó jövedelmekre vonatkozik.

Értelmezése helyes az EHO. törvény valóban különbséget tesz az összevont adóalapba tartozó és a külön adózó jövedelmek között.  A magánszemélyt terhelő, 4%-os EHO fizetési kötelezettség csak az Szja. törvény szerint külön adózó, bevallási kötelezettség alá tartozó egyes jövedelmekre vonatkozik (lásd. 1998. évi LXVI. törvény 3. § (3) bekezdését). Ha az összevont adóalapba tartozóként kezeli az ingatlan bérbeadásából származó jövedelmet, akkor főszabályként a kifizetőnek 11% EHO-t kell fizetnie a kifizetett összeg után. Ha a jövedelem nem kifizetőtől származik, illetve a magánszemély utóbb (az adóbevallás készítésekor) dönti el, hogy összevont jövedelemként kívánja kezelni, akkor a magánszemélynek a 11% EHO -t kell fizetnie. "

A többit nem kommentálom.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Berbeadás eho

HozzászólásSzerző: opika » szomb. nov. 18, 2006 11:01 pm

Ahogy most a Pm. honlapos idézetet elolvastam, a felében bizony igaza van. Ez korábban nem ugrott be. Az eho-törvény valóban azt írja, hogy az ott felsorolt külön adózó jövedelmekre kell alkalmazni. Ezzel tehát meg lehet spórolni a 4 %-os ehot. A másik része, hogy 11 %-os eho terhelné szerintem hibás.

Egyébként a PM-honlapján több hibás választ is találtam. Az én általam feltett kérdések egyikére sem válaszoltak már hetek óta.  

opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Berbeadás eho

HozzászólásSzerző: opika » szomb. nov. 18, 2006 11:05 pm

Annyit még hozzátennék, hogy azon se csodálkoznék, ha a PM még ezt is megmagyarázná, mint 2006. évre az 1 millió forintot meghaladó ingatlan bérbeadásból származó jövedelmet. 
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Berbeadás eho

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. nov. 18, 2006 11:19 pm

Opika!

Nem akarok vészmadás lenni és azért nem is említettem meg az előző hozzászólásomban. De most mégis papírra vetem az érzéseimet, hamár említetted a PM utólagos magyarázatát.

Van olyan érzésem, hogy az ingatlanbérletből származó jövedelem összevont adóalapkénti kezelésére is ki fogják terjeszteni a különadózó jövedelem utáni %-os eho-t.Az lesz az indok, hogy általánosságban 25% FORRÁSADÓ (és nem előleg) kerül a kifizetéskor levonásra.A forrásadós jövedelemkénti kezelés 4 ill.14% eho-val sújtott. Összevont jövedelemként nem lehet rá alkalmazni a 11%-os eho-t, akkor adózzon eho szempontjából  egyformán az azonos forrásból származó jövedelem.

Nehogy megkövezzetek!!!!!! - ez csupán az én érzésem a PM jövőbeni reakciójára.  

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég