Adófórum

Adózási és számviteli információk

nyugdíjba vonulás

Tb, munkaügy, bérterhek

nyugdíjba vonulás

HozzászólásSzerző: katicska » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Lehet, sőt biztos én vagyok értetlen, de nyugdíjba vonuló munkavállalómmal kapcsolatban segítséget szeretnék kérni. A férfi szept. 11-én lesz 60, ledolgozott 40 évet. Na most azt, hogy nyugdíjas lesz holnaptól csak ő állítja, mivel semmilyen határozatot még nem mutatott. Kérdésem: ha most én holnaptól felmondok neki, mondván hogy nyugdíjas lett az helyes lépés? (azt mondta nekem egy könyvelő kolléga, hogy nem mondhatok föl, ilyen indoklással, hogy nyugdijba megy) Továbbá, ő már nem is akar jönni dolgozni holnaptól, merthogy neki jár a felmondási idő, amit én nem is vitatok, dehát senki nem mondott még föl senkinek!! Az az igazság, hogy a törvénynek megfelelően szeretnék eljárni, nem akarom, hogy a munkavállaló jogai sérüljenek, munkaügyi bíróságra meg végképp nem szeretnék járni, de azért bemondásra nem fogom elhinni, hogy nyugdijas. Szóval mit tegyek? Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.katicska

katicska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

nyugdíjba vonulás

HozzászólásSzerző: margo58 » hétf. szept. 10, 2007 8:09 am

Szia!

 A nyugdíjasnak a mai nappal kérnie kell a munkaviszonya megszüntetését, mert holnaptól nyugdíjat kap. Tehát te nem mondhatsz fel neki, nem kell határozatot bemutatnia és ha akarna dolgozhatna is mint nyugdíjas, de ha nem szeretne tovább dolgozni akkor neki kell kérnie a munkaviszonya megszüntetését írásban. ugyan úgy járunk el mint egy rendes felmondásnál a dolgozó részéröl a felmondási időtől el lehet tekinteni, a szabadságát időarányosan ki kell adni vagy kifizetni ha nem tudta igénybe venni.üdv. Margó 

margo58
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyugdíjba vonulás

HozzászólásSzerző: viharfelhő » hétf. szept. 10, 2007 9:19 am

Szia Katicska,

egyetértek Margóval, a munkavállalónak kell megtenni a lépéseket, konkrétan megírnia a felmondását.Ha már holnap nem akar dolgozni, a fennmaradt szabadságát ki kell fizetni.

Az én nyugdíjba vonulóm kicsit (pár hónappal) előbb szólt, így könnyebb volt...

Emi

viharfelhő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

nyugdíjba vonulás

HozzászólásSzerző: katicska » hétf. szept. 10, 2007 10:05 am

Sziasztok!

 Nagyon köszönöm a válaszokat, így fogok eljárni!

Katicska

katicska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég