Adófórum

Adózási és számviteli információk

dolgozó hiányzása

Tb, munkaügy, bérterhek

dolgozó hiányzása

HozzászólásSzerző: vighpalne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szervusztok! Az egyik ügyfelem alkalmazottja nem ment dolgozni 1 hétig. Már elfogyott a szabadsága, orvosnál sem volt,ezért igazolása sincs a távollétről. A munkáltató nem akar neki felmondani, de bért sem akar fizetni a kieső időre. Kérdésem: milyen törvényi lehetőségei vannak a munkáltatónak ebben az esetben? /mentesülni akar a 29 % fizetése alól./ Előre is köszönöm válaszaitokat.
vighpalne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

dolgozó hiányzása

HozzászólásSzerző: mona79 » pén. aug. 31, 2007 11:13 am

Szia

A mi bérprogink engedi az igazolás nélküli címszó alatti számfejtést és akkor arra az időre nem számol bért. Ha kilép az oep-es igazoláson hozni fogja ezt az időszakot  a fent említett címen. Eddig nekünk ez így volt és eddig nem volt gondunk belőle.

mona79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

dolgozó hiányzása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. aug. 31, 2007 11:26 am

Szia! Kérdés, miért nem akar a munkáltató felmondani, azért, mert szeretné, ha maradna ,meg van elégedve a munkájával, akkor szerintem a leghumánusabb megoldás a fizetésnélküli  szabadság. Úgy tudom ezt írásban kérheti a dolgozó ,  megjelölve az indokot. Ebben az esetben ezekre a napokra semmi kötelezettsége nincs a munkáltatónak. Amennyiben nem ez a helyzet, akkor a dolgozó ezzel a magatartásával megalapozta a rendkívüli felmondás lehetőségét is. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

dolgozó hiányzása

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. aug. 31, 2007 12:48 pm

Sziasztok!

Fizetés nélküli szabadságot nem csak a munka törvénykönyvében nevesített esetekre lehet kérni? És nem csak akkor, ha ez az időtartam eléri minimum a 30 napot?

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

dolgozó hiányzása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. aug. 31, 2007 2:51 pm

Szia Kata! Én úgy gondolom  , vannak esetek amikor a munkáltatóra nézve kötelező kiadni, azt hiszem  erre gondoltál. Lehetnek azonban olyan családi problémák, események amikor nem kötelező a munkáltatónak kiadni, de amennyiben már nincs szabadság akkor megtehetik és a gyakorlat az , hogy hozzá is szoktak járulni. A 30 napot meg nem haladó fiz. nélküli szabinál a dolgozónak nem szakad meg a munkaviszonya, ennek a táppénznél van jelentősége. Majd mások megerősítenek vagy cáfolnak. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

dolgozó hiányzása

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. aug. 31, 2007 3:54 pm

Szia Mária!

Igen, elég meggyőző amit írsz. Ha mások nem is erősítik meg a véleményedet, én elfogadom. Köszönöm

Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

dolgozó hiányzása

HozzászólásSzerző: Pikikee » pén. aug. 31, 2007 5:26 pm

Sziasztok!

Nem cáfolok, igazat adok !  

A munkáltatói jogkörgyakorló hatásköre, hogy mérlegelje, hogy ad fizetésnélküli szabit vagy sem.

A törvény csak azokat nevesíti amely esetekben a munkáltatónak kötelező kiadni ( pl: építkezés, közeli hozzátartozó ápolása esetén stb. )  

 

Üdv: Pikikee 

 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég