Adófórum

Adózási és számviteli információk

Az alkalmazott mnyp tag-e?

Tb, munkaügy, bérterhek

Az alkalmazott mnyp tag-e?

HozzászólásSzerző: zsuzsi_n@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Gondolom Ti is küzdötök olyan problémával, hogy a munkavállalóról kiderül, hogy mnyp tag, mikor a belépésekor nem volt rá bizonyiték (pl.: az előző munkáltatóját is tévesen tájékoztatta) ? Önellenőrzések hegye. Szerintetek milyen módon lehet ezeket kiküszöbölni? Hiába kérem be az előző mhelyi papírokat azon se szerepel és egyszer csak kiderül, hogy még is.

Nem lenne egyszerűbb, hogy ezt egy központi rendszerbe összevezessék és TAJ szám alapján megtudjuk, hogy mnyp tag e, ha meg igen, akkor hol?

Köszi

Zsu

zsuzsi_n@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Az alkalmazott mnyp tag-e?

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd aug. 28, 2007 8:58 am

Ismerős helyzet.

Belépéskor általában kitöltetsz vele egy adatlapot, nem? Abba bele kell venni, hogy a valótlan adatok közléséből eredő károkat viselni fogja.

Tudom, ez sem az igazi megoldás. Mert pl. a ráfordított munkaidődet nehéz számszerűsíteni, meg "gépórát" számolni, stb...

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Az alkalmazott mnyp tag-e?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd aug. 28, 2007 9:10 am

Szia! Valóban az lenne a számunkra a kedvező, ha letudnán valahonnan hívi, hogy tagjae valamelyik mnyp.nak. Sajnos egyenlőre, csak az van hogy nyilatkoztatjuk az emberkét és felhívom a a vállalkozó figyelmét,  amennyiben valótlan adatot kapok akkor  a  munkáért külön kell fizetni. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Az alkalmazott mnyp tag-e?

HozzászólásSzerző: Andrea567 » kedd aug. 28, 2007 9:14 am

Szia,

én is csak azt tudom javasolni, hogy belépéskor töltess ki mindenkivel egy adatlapot, az is legyen benne, hogy ha az adataiban bármilyen változás következik be köteles 5 napon belül írásban a munkáltatójának

bejelenteni az meg eljuttatni hozzád. Sok kellemetlenségtől kíméled meg magad, + ha miattuk kell önellenőrizned jogosan követelheted az önellenőrzések díját. Mikor én ezt elkezdtem csinálni érdekes mód a munkáltatók is jobban odafigyeltek belépéskor a dolgozóik adataira.  

Andrea

Andrea567
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Az alkalmazott mnyp tag-e?

HozzászólásSzerző: stamasi » kedd aug. 28, 2007 9:21 am

Szia Zsu!

Nagyon is ismerős probléma. Hiába nyilatkozik, hogy nem tag, ha kiderül az igazság nekünk kell rendbe tenni a dolgokat. Véleményem szerint a megoldás az lenne, ha a munkaszerződésébe bele lenne véve, hogy teljes anyagi felelősséggel, és ezzel kapcsolatos munkadíjjal tartozik, ha valótlan adatot szolgáltat.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Az alkalmazott mnyp tag-e?

HozzászólásSzerző: pronny » kedd aug. 28, 2007 11:20 am

Szia Zsu!

A probléma szerintem mindenki számára nagyon ismerős, találkozott már ilyen szituációval. A legjobb az, amikor a munkavállaló közli, hogy xy magánnyugdíjpénztár tagja, s esetleg később kiderül,(magánnyugdíjpénztártól kapott levélből) hogy mégsem ez.

Általában bevált dolog, hogy új munkavállaló esetén minden papírt be kell tőle kérni, s főként felhívni a figyelmét Magánnyugdíjpénztári Tagsági Okiratra. Születési dátuma alapján pedig beazonosítható, hogy kötelezett volt-e esetleg belépésre vagy nem.

Ez a TAJ szám alapján lévő központi nyilvántartás jó ötlet lenne, csak az a baj, hogy ebben az országban ekkora szivességet nem lehet kérni. Lásd az OEP-nél lévő kalamajkát.

Anita

 

pronny
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Az alkalmazott mnyp tag-e?

HozzászólásSzerző: zsuzsi_n@freemail.hu » kedd aug. 28, 2007 11:52 am

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Adatlapot töltetek, aláíratom, az előző mhelyi papírokat is bekérem. De még ekkor is derült ki, hogy már az előző munkáltatóját is félre tájékoztatta, így ott sem szerepelt, ebből kiindulva nem kérem a belépési nyilatkozatát. Van olyanom, aki 1998-ban volt bejelentve fél évre egy céghez, ahol mnyp-be beléptették és most derült csak ki, hogy 1999-től sehonnan nem fizettek utána,mivel senki nem tudott róla.

Van valamilyen ötlet, hogy merre lehet elindulni, hogy ezt a TAJ számos dolgot megpróbáljuk megvalósítattni?

Köszi

Zsu

zsuzsi_n@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Az alkalmazott mnyp tag-e?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » kedd aug. 28, 2007 1:56 pm

Mivel az egész elsősorban a magánnyugdíjpénztárak financiális érdeke (az állami költségvetés bizonyos értelemben pedig ellenérdekelt), a mnypénztáraknak kellene kilobbiznia, hogy ilyen adatbázis létrejöjjön. Szerintem a mnypénztáraknál kellene a dolgot elkezdeni, ráadásul nekik van valamennyi lobbilehetőségük mint jelentősebb pénzügyi befektetői csoportnak.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Az alkalmazott mnyp tag-e?

HozzászólásSzerző: lavina » szer. aug. 29, 2007 5:43 am

Sok-sok kellemetlenségem volt már ebből kifolyólag, mivel sok esetben évek is elteltek, mire kiderült még is csak tag, illetve a munkavállalók keverik a magánynugdíjpénztárat az önkéntessel. Mi is kerestük az optimális megoldást, és most már több mint fél éve azt a gyakorlatot követjük, hogy akik nem tudják belépési okirattal igazolni a tagságukat, azokról kérünk információt az PSZÁF-tól két sort kell írni illetve a munkaszerződés másolata kell hozzá. A Fax szám ahova küldeni lehet:  06-1-489-9542 Általában megérkezik a válasz a következő bérszámfejtésig, és max. a bejelentőlapot kell helyesbíteni.

Remélem nem fog szidni a PSZÁF, hogy ezt közre adtam. 

 

lavina
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Az alkalmazott mnyp tag-e?

HozzászólásSzerző: Brokkoli » szer. aug. 29, 2007 10:29 am

Szia Zsuzsi,

Én ennek elkerülés végett mindenkitől kérem a magánnyugd. belépési nyilatkozatról a másolatot. Az életkora szerint eleve gyanakodni kezdek, hogy tag lehet-e. (esetleg utána még egy telefont is meg lehet ereszteni, hogy valós-e az adat, nem lépett-e át pl. egy másikhoz) Ezt a vállalkozótól a munkaszerződéssel és az egyéb kilépő papírjaival együtt bekérem már a belépéskor. (néhány napon belül meg is szoktam kapni)

Ui: persze ez a módszer is csak akkor jó, ha a munkavállaló tisztában van vele, hogy ez mit jelent (ez nem mindig van így) és szóban akár tájékoztatást ad róla.

B.

Brokkoli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron