Adófórum

Adózási és számviteli információk

családtag vagy rokon segíthet-e?

Tb, munkaügy, bérterhek

családtag vagy rokon segíthet-e?

HozzászólásSzerző: Pici » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok.Alföldön elkezdődött a szüret.Kisebb parcellákat rokonok ,egymás segétségével szedik le.Kérdésem ki-kinek mehet segíteni?Nagynéni, unokatestvér vagy csak a szűkebb család?Utóbbi napokban hatalmas ellenőrzések vannak Bács-megyében és nem szeretnénk kellemetlenséget magunknak tudatlanságból.
Pici
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

családtag vagy rokon segíthet-e?

HozzászólásSzerző: stamasi » pén. aug. 24, 2007 3:00 pm

Szia Pici!

Családtag, rokon segíthet ingyen. Nem családtagnál ez ugye nehezen képzelhető el.

Az ellenőrzésnél megvizsgálják, hogy ki a családtag. Akinél bebizonyosodik, hogy például órabért kap és nincs munkaviszony ott gond van.

Úgyhogy, aki ezért díjazást kap, akkor őt alkalmi munkavállalói könyvvel célszerű foglalkoztatni.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

családtag vagy rokon segíthet-e?

HozzászólásSzerző: erdoapolas » pén. aug. 24, 2007 3:19 pm

Az én véleményem is az, hogy a segítők valóban rokonok legyenek, és jó ha ezt bízonyítja is valamilyen módon ha egy ellenőrzés történik. Ne kockáztassatok, inkább az alkalmi munkavállalói könyvet használjátok ,aki nem rokon. Marcsi
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

családtag vagy rokon segíthet-e?

HozzászólásSzerző: potoczki » pén. aug. 24, 2007 3:46 pm

Szia Pici!

 

"Közeli hozzátartozók a Ptk alapján: a házastárs, az egyenes-ágbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és neveltgyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér; hozzátartozó továbbá: az élettárs, az egyenes-ágbeli rokon házastársa, a jegyes, a házastárs egyenes-ágbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa;"

elméletileg ők segíthetnek szüret alkalmával egymásnak a büntetés ódiuma nélkül .Ha alkalmaztok is valakit , akkor a legegyszerűbb az alkalmi munkavállalói kiskönyv alkalmazása - mint ahogy az előttem szólók már leírták szépen :)

üdv , Viki 

potoczki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

családtag vagy rokon segíthet-e?

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. aug. 24, 2007 7:21 pm

Sziasztok! Szerintem   nem csak a Ptk szerint meghatározott közeli hozzátartozó segithet. Miért nem életszerü az, hogy a szomszédomnak sem fizetek a segitségért? Főleg vidéken összetartóbbak az emberek, én is több ismerősömnek segitettem már.  Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

családtag vagy rokon segíthet-e?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. aug. 24, 2007 7:25 pm

Sziasztok! Csak aza szemétség, hogy a "munkaügyi kommandósok" nem ismerik a ptk szerinti rokonsági fokot, továbbá azt sem hogy valójában van BARÁTI segítség. Én az ilyen esetekben nagyon lázadó vagyok, ezért  a férjem unokatestvére a mi érdekünkben nem mert eljönni AM könyv nélkül, én meg szépen beleírtam hogy a kifizetett  munkadíj (mert ugye ez is múlt idős, aminél a munkaügyesek szövegértelmezése meg sem közelíti az általános iskola alsó szintjét)   "NULLA" forint, és beragasztottam nekik a 400-at!!! (dugják be...)  A barátnőm pedig előre sajátkezűleg írt egy nyilatkozatot , hogy szabad állapolgár lévén joga van a baráti segítséghez......... stb..     hogyha körülfogták volna a szőlőmet (mert így csinálják, százszor többen vannak mint a móri mészárlás idején) akkor ezt benyújtja a kommandósoknak.

Egyébként a külföldi munkavállalókkal is kiszúrnak (illetve az őt foglalkoztatóval), hiszen a TAJ szám nélküli emberkéket úgy terelik össze, mint az állatokat, az őket foglalkoztatókat pedig hiába beírás, ragasztás, 350eFt/fő bírsággal sújtják. Így tulajdonképpen a kiskönyv egy fabatkát sem ér, hála a magyar jól szervetett munkaügyi hivataloknak. Igaz, hogy céget már két nap alatt is lehet alapítani, de ALKALMI munkát külföldinek "jogilag" (így mondotta ma egy minkaügyis) vállani minimum 3 hét . Hát addig szépen vége a betakarításnak...  Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

családtag vagy rokon segíthet-e?

HozzászólásSzerző: stamasi » pén. aug. 24, 2007 7:27 pm

Lehet, hogy életszerű csak tudod az a probléma, hogy az ellenőrők nagyon ki vannak erre "hegyezve", ugyanis rengetegen mondják nekik azt,  egy ilyen ellenőrzés alkalmával, hogy mindenki családtag, aztán kiderül, hogy 10 emberből 2 családtag van.

Az építőipar mellett többek között a mezőgazdaságban buktatják le a legtöbb feketemunkást.

Egyébként, ha valóban családtagok segítenek, ingyen és bérmentve és ez ellen semmilyen körülmény nem szól, még véletlen sem merül fel egy esetleges munkaviszony, bérfizetés,  akkor minden rendben van.

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

családtag vagy rokon segíthet-e?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. aug. 24, 2007 7:59 pm

Szia Viki! Ahogy te is leírtad, "...a házastárs egyenes-ágbeli rokona.." És itt a kommandósok megállnak... szerintük  a férj testvérének a feleség/férje már NEM. Pedig lagziba, keresztelőre, névnapra őt is meghívjuk... és a barátokat is, és nekik sem fizetünk "munkadíjat". Ha mégis könyvet kell váltaniuk, és ragasztani kell bele, akkor téves és félrevezető a munkakönyv szövegezése. Én úgy gondolom, a hivataloknak ebben nem szabadna hibázniuk, mert így SZÁNDÉKOSAN megtévesztik a munkaadót, csak azért  hogy bírságolni tudjanak. Miért nem írják úgy, hogy "aki dolgoztat, annak fizetnie kell" de ne nézzenek birkának.. üdv.Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

családtag vagy rokon segíthet-e?

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. aug. 24, 2007 8:28 pm

Ha nem közeli hozzátartozóról van szó, akkor mindenképpen ajánlatos az AM könyvvel történő foglalkoztatással járó macerát vállalni (havi bevallásba beállítani, stb.) Még azért is büntetnek, ha valaki például próbamunkát végez egy munkaviszony létesítése előtt és éppen kiszállnak az ellenőrök, s tetten érik az illetőt. A kérdéses esetben én sem tapsolnék, ha a szívességből eljövő ismerősömnek AM könyvet kéne váltania. Mert valóban életszerű a "kalákában" végezett munka. Egyszer én segítek, másszor nekem segítenek vissza. De ez nem hatja meg az ellenőröket.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

családtag vagy rokon segíthet-e?

HozzászólásSzerző: potoczki » hétf. aug. 27, 2007 8:12 am

Szia Napraforgó! 

Teljes mértékben egyet értek Veled! Sajnos saját tapasztalataim alapján írtam a fentieket , mivel még a saját testvéremet is majdnem megbüntették , mikor a házunknál dolgozott a gyerekkori jó-barátjával "1 sörért" . és jelzem nem csak a barát munkavégzése miatt , hanem még az ő munkavégzésének "ingyenességét" is képesek voltak megkérdőjelezni az ellenőrők . Azóta próbálok mindenkit felvértezni a legpontossabb ismeretekkel a fenti kérdésben , akár tv-i másolatokkal is ellátom őket (azzal a zsebükben és nyilatkozattal mentek barackot-szedni a srácok), elkerülendő a "hajcihőt".

ez van.:(

üdv , Viki 

 

potoczki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron