Adófórum

Adózási és számviteli információk

SOS megbízási díj

Tb, munkaügy, bérterhek

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Már elég rég számfejtettem a minimálbér 30%-át meghaladó megbízási díjat, ezrét szeretném a segítégeteket kérni, ha lehet minál hamarabb.

A megbízási díj 90%-a jövedelem, mely után számolom a 36% szja-t. Aztán számolom még a 90% után 44,5% TB járulékokat, aztán százalékos vagy tételes ehot?

Ezeken kívül más nincsen?

Előre is köszönöm!

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. aug. 23, 2007 10:44 am

Szia Kata!

29%+8,5%+7%, tételes eho 1950, de csak akkor, ha máshol nem fizetik meg utána. Százalékos nem kell, csak akkor kellenne, ha nem haladná meg a 30 %-ot. Ha van heti 36 órás munkaviszonya, akkor a 7 %-ból csak 4 %-ot kell fizetni.

Szja 36 %, de ha nyilatkozik, akkor lehet kevesebbet is számolni.  Szakképzési alap még. Egyébként más nincsen.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. aug. 23, 2007 10:51 am

Szia Szilvi!

Köszi a gyors választ. A szakképzésin és a munkaadóin gondolkodtam még én is, de akkor csak a szakkép. kell. Igen, a nyilatkoztatot én is használtam régebben. Most ugye azt kéne nyilatkoznia, hogy az 1,7 M nem fogja meghaladni a jövedelme?

Üdv. Kata 

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. aug. 23, 2007 10:56 am

Hát igen, azt kéne nyilatkoznia. Munkaadói nem kell.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. aug. 23, 2007 11:17 am

Szia Szilvi!

Ha esetleg tudnád azt is, hogy ezeket a járulékokat hol találom meg leírva, mert hiába keresgélek az apeh portálon, ott külön olyat, hogy a megbízási díj közterhei nem találok.

Köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. aug. 23, 2007 11:38 am

Szia Kata!

Így egyben nem tudom megmondani. Csak így:

Tbj. 19 §.  1 bek. A foglalkoztató TB járulék mértéke 29 %., 2. bekezdés, biztosított által fizetendő nyugdíjjárulék, 3. bekezdés, biztosított által fizetendő eg.b. járulék,

Tbj. 31 §. Több biztosítási jogviszony esetén, a járulékalap után mindegyik jogviszonyban meg kell fizetni a járulékokat.

Eho tv. 3 §. ,6 §. 7 §. 2. bekezdés

Munkaadó járulék csak munkaviszonnyal kapcsolatban merül fel, paragrafust most nem tudok mondani, mert nincs nálam a törvény.

Szakképzésit a bérköltség után fizetünk, a megbízási díj is beletartozik.

Pénzbeli eg.b. ha van más jogviszonya Eg.b.tv. 31 §.

Hát nagyjából ennyi.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. aug. 23, 2007 11:44 am

Szia Szilvi!

Köszönöm. Én is úgy hiszem valóban csak így lehet összeszedegetni őket, pedig szerintem nem ártana ha az apeh is feltenne egy összefoglalást. Talán régen volt is, csak a régieket már letörölték.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: escheuring@drotposta.hu » pén. aug. 24, 2007 4:40 am

Sziasztok!

Ha egy közhasznú alapítvány ki fizet megbízási díjat, arra is vonatkozik a szakképzési??? 

escheuring@drotposta.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. aug. 24, 2007 5:47 am

Szia!

"Szakképzési hozzájárulásra kötelezett - többek között - a belföldi székhelyű gazdasági társaság, szövetkezet, állami vállalat, erdőbirtokossági társulat, vízgazdálkodási társulat, ügyvédi-, végrehajtói-, szabadalmi ügyvivői iroda, az egyéni vállalkozó (az átalányadózó egyéni vállalkozó kivételével), valamint a külföldi székhelyű, de vállalkozási tevékenységét belföldön folytató jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező társas cég, személyi egyesülés, egyéb szervezet ha belföldön telephellyel, fiókteleppel rendelkezik."

Ebből kifolyólag én úgy gondolom, hogy igen.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. aug. 30, 2007 7:56 am

Szilvi!

Szerintem a megbízási díjat nem a bérköltségre, hanem 55-re személyi jellegű egyéb kifizetésre kell könyvelni. Ebből kifolyólag nem szakképzési alap szerintem. Te ragaszkodsz az álláspontodhoz?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 16 vendég

cron