Adófórum

Adózási és számviteli információk

SOS megbízási díj

Tb, munkaügy, bérterhek

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. aug. 30, 2007 11:04 am

Kata, megtaláltad a számviteli törvényben?
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. aug. 30, 2007 11:16 am

Szia Szilvi!

Bocsi, de mást kellett közben intéznem. Szóval nem a szellemi terméket nem találtam meg az Sztv-ben, hanem hogy így külön-külön felsorolva a különböző díjakat 54-re vagy 55-re kell e könyvelni.

A szellemi termék az rendben van, de azért köszi, hogy leírtad a paragrafust. Igazándiból  a lényege a dolognak az, hogy olyan qudaot szeretnének kifejleszteni, ami nem benzinnel, hanem diesellel tudna üzemelni. Ehhez vennének igénybe szakemberek segítségét, és ezt díjaznának szerződés szerint újítási díjként (de ez az szja-ban beletartozik a szellemi tevékenység körébe). Mivel ez nem egy 1 év alatt lezajló folyamat lesz, úgy is határoztuk meg a számviteli politikában, hogy a költségei aktiválva lesznek a kísérleti fejlesztés aktivált értékére, tehát a kutatást a befektetett eszközök közé tesszük, nem számoljuk el azonalli költségként. El fogok csemegézni vele, biztosan lesznek a témában majd új kérdéseim a Fórumon.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. aug. 30, 2007 11:43 am

Kata! Nekem nem sikerült az ami neked, úgyhogy ide írom, ide küld: tamasiszilvia@t-online.hu
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. aug. 30, 2007 11:59 am

Szilvi, most újraküldtem erre a címre, amit írtál, de ez ugyanaz ami meg van nekem. Lehet, hogy nem értem a fenti mondatodat??
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

SOS megbízási díj

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. aug. 30, 2007 12:07 pm

Nem, én vagyok a h....e. Már nézem is, és visszajelzek.
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég