Adófórum

Adózási és számviteli információk

Társasház közteherjegy

Tb, munkaügy, bérterhek

Társasház közteherjegy

HozzászólásSzerző: hedike26 » kedd aug. 07, 2007 4:41 pm

Szilvi! Úgy is kell adatszolgáltatás, mert a kertészünk AM könyves lesz, hogy visszatérjek a témához. Pedig az elején azt hittem, hogy az AM könyv milyen jó, csak fizetek, ragasztok és táblázatolok, de erről is kell asszem 0708-as.(Borzasztó ez a bürökrácia, tényleg milyen jó lesz, ha egy kifli után is 5 évig meg kell őrizni a blokkot. De ez már nem tartozik ide.) Érdekes, hogy erről a munkaügyi központban nem szól a fáma. Meg, hogy aki először vált ki ilyet és még nem mnyp tag, akkor oda is be kell jelentkezni. Ezt, hogy magyarázzam meg annak az embernek, aki egy picit beteg, és abból él, hogy levelet szed, mg füvet vág, és hogy január 15-ig vigye vissza könyvet, meg bevalljon. Na mindegy, azért vagyok , hogy ezeket megoldjam.
hedike26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Társasház közteherjegy

HozzászólásSzerző: stamasi » kedd aug. 07, 2007 4:47 pm

Szia Hédi!

Így van kell 0708-as. Az AM könyvesnek is. A társasháznak be kell jelentkezni az apeh-ba. Egyetértek, néha nekem is a "hócipőm" tele van a bürokráciától.

Üdv. Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Társasház közteherjegy

HozzászólásSzerző: stamasi » kedd aug. 07, 2007 4:51 pm

Hédi! Lenne egy kérdésem, amikor az e-mail értesítőket olvasod a fórumból, akkor a postafiókodból megtudod nézni a válaszokat? Mert nekem ez már két napja nem megy, kiváncsi vagyok, hogy csak én vagyok így, vagy más is?

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Társasház közteherjegy

HozzászólásSzerző: hedike26 » kedd aug. 07, 2007 7:42 pm

Szilvi! Arra gondolsz, hogy a "kattints ide" gombra a sajátgép jelenik meg? Akkor igen, én is azt hittem ,hogy a gépem bemondta az unalmast. Igaziból nagy gonban vagyok, hogy mi lenne a legegyszerűbb megoldás, mert 0708 így is úgy is kell a kertész miatt, nem tudok ezen egyszerűsíteni. Tényleg mi van akkor, ha a 10,000 Ft, két hónapra veszem fel egyszerre, tehát egy alkalommal 20.000 Ft-ot, akkor járulékoznom is kell utána, mert túlléptem a minimálbér 30%-át, mert nem az számít mennyi időre, csak az, hogy a kifizetés mikor és mennyi volt? Lehet, hogy sosem érnek véget a kérdéseim? Egyébként el akarok végezni, egy társasházkezelőit, és egy TB ügyintézőit, mert írtó butának érzem magam. Üdv. Hédi
hedike26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Társasház közteherjegy

HozzászólásSzerző: stamasi » kedd aug. 07, 2007 7:48 pm

Szia Hédi!

20.000 Ft-nál már "beáll" a biztostási és járulékfizetési kötelezettség, jól gondolod, az számít, hogy a kifizetés mikor és mennyi volt.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron