Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kötelező magánnyugdíj-pénztári beléptetés

Tb, munkaügy, bérterhek

Kötelező magánnyugdíj-pénztári beléptetés

HozzászólásSzerző: Bakosné » hétf. okt. 25, 2010 4:47 am

Mivel a kérdésekből azt értem, hogy jelenleg Magyarországon nincs jövedelmed, így nem fizeted továbbra az OTP Magánnyugidjpénztári tagdijat, mivel az a kereset 8 %-a. Hogy mi lesz a nyugdijpénztárakkal, az jelen pillanatban még nagyon képlékeny, lehet hogy megszünnek, visszatér az állami nyugdij.

Mivel neked Magyarországról és Ausztriából is lesz nyugdijad, nem kell tenned semmit. Majd rendeződnek a dolgok.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Kötelező magánnyugdíj-pénztári beléptetés

HozzászólásSzerző: shakur82 » kedd okt. 26, 2010 5:41 pm

Kedves Márti! 

Köszönöm a gyors választ!

Megmondom őszintén, hogy amiatt került elő ez a dolog, mivel az eddig ledolgozott évek alatt annyi pénz került így az OTP Magánnyugdíjpénztárba, amit érdemesnek láttam volna kivenni. Sajnos azonban azzal a ténnyel szembesültem, hogy nem lehetséges ez, mert ez kötelező... Kétségeim vannak azonban afelől, hogy valaha én abból egy fityinget is viszont fogok látni. Jelenleg minden nyugdíjjak kapcsolatos reményem Ausztriában van. Elég szomorú, de ez a helyzet!

Köszi mégegyszer!  

shakur82
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Kötelező magánnyugdíj-pénztári beléptetés

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd okt. 26, 2010 6:29 pm

És a szüleid nyugdíjával kapcsolatban hogy látod a helyzetet? az Ő nyugdíjukat ki fogja kitermelni? 

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kötelező magánnyugdíj-pénztári beléptetés

HozzászólásSzerző: shakur82 » szer. okt. 27, 2010 7:34 am

Abban biztos vagyok, hogy azok az emberek nem, akik nem hajlandóak munkába állni hanem inkább felsőoktatási intézményeket látogatnak. Ráadásul olyan képzéseket, aminek semmi értelme nincs, mert nem tud egyik szakirányba sem elindulni, hanem mindenből kap egy csipetnyit. Így nem lesznek jó szakemberek sem és csodálkoznak, hogy két diplomával nem tudnak elhelyezkedni. Ő minimum 2 x 3 évet koptatja az egyetem vagy főiskola padját és ez idő alatt is az állam pénzén élősködik... na ez az illető nem fog nyugdíjat kitermelni az biztos!

Ha esetleg mégis jó szakember válna az emberkéből, akkor valószínüleg a jobb életszínvonal érdekében ő is inkább a külföldi munkavállalás mellett dönt, így őt taníttattuk x éven keresztül és nem "hoz" semmit vissza a szóban forgó területen!

Azt azért megosztom, hogy én jelenleg is munka mellett tanulok egyetemen, melyet saját magam finanszírozok, pedig ez az első diplomám!

Visszakanyarodva a "ki fogja kitermelni" kérdéshez, abban is biztos vagyok, hogy az a kisebbség sem tesz semmit visszahozni a közösbe, aki azért hoz gyermeket a világra, mert felelőtlen, vagy mert így akar pénzhez jutni!

 Tudnék még jónéhány példát felhozni, de reménytelennek tartom ez az egészet...

shakur82
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron