Adófórum

Adózási és számviteli információk

Továbra is bizonytalan vagyok

Tb, munkaügy, bérterhek

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: Rejki » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

 

továbra is szeretenék infot kapni minimum mennyire jelenthetem be magam a saját Bt be ha nem folytat semilyen tevékenységet egyedüli tag vagyok,minkások nincsenek az APEH szerint hiába csak havi 5-8 orát forditok munkára benne akor is minimálbér,it meg azt a választ kaptam hogy enek duplájára kell bejelentenem magam,amugy ikerrgyesen vagyok ot is levonak,mindent ami kell .

Kösszi a választ elöre is

Rejki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. júl. 11, 2007 5:04 pm

Szia!

A minimálbér 65.500 után is fizethetsz, ha nem tudod kifizetni a terheket a minimumjárulék után. De ha nincs semmilyen bevételed a Bt-ben, akkor nem tudom miből fizetnéd ki. Meg kell gondolnod, hogy megtartod -e ezt a Bt-t, mert sajnos nem igazán van lehetőséged elkerülni a fizetést, ha személyesen munkát végzel és nincs máshol főállásod. Csak úgy lehetne megtartani a Bt-t, ha a jövőben terved van vele és most nem akarod megszüntetni, ha lenne egy főállásod, vagy legalább annyi munkája lenne a Bt-nek, ami fedezi a bérköltségedet.

Üdv. stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. júl. 11, 2007 5:12 pm

Még az jutott eszembe, mivel Gyesen vagy, akkor nem kéne járulékot fizetned, ha nem működnél közre személyesen a társaság tevékenységében.

Ebből a szempontból személyes közreműködésnek nem minősül a képviselet és az üzletvezetés.

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. júl. 11, 2007 5:32 pm

Igen, csak erre szokták mondani, hogy miért kell a BT, ha nem tevékenykedik. Egy fillér bevétel sincs és egy fillér kiadás sem?
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. júl. 11, 2007 5:34 pm

Ha a BT-nek nincs tevékenysége, ahogy írod, akkor neked sem lehet személyes közreműködésed. Így neked, mivel gyesen vagy, nincs járulékfizetési kötelezettséged. Ha valami munka mégis lenne, legyen megbízott a kültag. Megoldás lehet, hogy arra az időre, míg a munkát elvégzed, meg lehet állapítani a biztosítást. "Arra az időre": úgy értsd, hogy szerződéskötéstől teljesítésig. (Nem tudom, mi a tevékenység, de például egy fordításnál a fordítási feladat átvételétől a leadásig eltelt napok elég könnyen követhetők.) 
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: kati1012 » szer. júl. 11, 2007 5:37 pm

Ma Magyarországon szerintem nagyon sok olyan vállalkozás van ami nem működik. Amikor belekezdenek az emberek nem igazán mérik fel, hogy mekkora feladat ez.

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. júl. 11, 2007 5:39 pm

Gondolom, azért kell a cég, mivel szeretné később tovább végezni a tevékenységet. Most megszüntetni, két év múlva újra indítani jelenlegi áron 100-150 E forint költség, amit ugyanúgy nehezen gazdálkodik ki a gyesből, meg rengeteg adminisztráció is. Viszont nagyon nagy hiányossága a jogszabályoknak, hogy nincs lehetőség ilyenkor felfüggeszteni a működést.

Különben a Tbj. ezt mondja: Tbj. 28. § (1) A 27. §-ban meghatározott járulékalap alsó határát arányosan csökkenteni kell azon időszak figyelembevételével, amely alatt a társas vállalkozó a) táppénzben, baleseti táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, ápolási díjban részesül - kivéve, ha a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás, az ápolási díj fizetésének időtartama alatt vállalkozói tevékenységét személyesen folytatja (stb)

Vagyis ha fentiekben elmondott módon meghatározza azokat az időszakokat, amikor ténylegesen személyesen közreműködik a kereső tevékenységben, a fennmaradó időre mentesíti a jogszabály a járulékfizetés alól.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: Rejki » szer. júl. 11, 2007 5:50 pm

Sziasztok

 

Igen,igaz minek egy Bt ha nem müködik,csakk azért ragaszkodok hozá miveltanulok és a szakmámban szeretnék majd elhelyezkedni kb 1 év mulva,mivel aki edig könyvelt/10évig/ sajnos az utobbi 2 évben csakk a büntetéseket gyarapitotta nekemmivel sorozatban elfelejtette a bevalássaimat be nyujtani igy mivel szeretem öt és nem akartam mégtöbb problémát igy szépen elváltunk,de mivel könyvelök legtöbje akihez vittem az anyagot nem szeretik az "alvo" céget nem válaltak.Mivel én számvitelt is tanulok igy magam adom be a bevalásomat január ota de,1 honapja hivot telefonon az apeh hogy be kell jelentenem magam és it kezdödöt a gondom.

 

Rejki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: Rejki » szer. júl. 11, 2007 5:51 pm

Sziasztok

 

Igen,igaz minek egy Bt ha nem müködik,csakk azért ragaszkodok hozá miveltanulok és a szakmámban szeretnék majd elhelyezkedni kb 1 év mulva,mivel aki edig könyvelt/10évig/ sajnos az utobbi 2 évben csakk a büntetéseket gyarapitotta nekemmivel sorozatban elfelejtette a bevalássaimat be nyujtani igy mivel szeretem öt és nem akartam mégtöbb problémát igy szépen elváltunk,de mivel könyvelök legtöbje akihez vittem az anyagot nem szeretik az "alvo" céget nem válaltak.Mivel én számvitelt is tanulok igy magam adom be a bevalásomat január ota de,1 honapja hivot telefonon az apeh hogy be kell jelentenem magam és it kezdödöt a gondom

Rejki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: Rejki » szer. júl. 11, 2007 5:52 pm

Sziasztok

 

Igen,igaz minek egy Bt ha nem müködik,csakk azért ragaszkodok hozá miveltanulok és a szakmámban szeretnék majd elhelyezkedni kb 1 év mulva,mivel aki edig könyvelt/10évig/ sajnos az utobbi 2 évben csakk a büntetéseket gyarapitotta nekemmivel sorozatban elfelejtette a bevalássaimat be nyujtani igy mivel szeretem öt és nem akartam mégtöbb problémát igy szépen elváltunk,de mivel könyvelök legtöbje akihez vittem az anyagot nem szeretik az "alvo" céget nem válaltak.Mivel én számvitelt is tanulok igy magam adom be a bevalásomat január ota de,1 honapja hivot telefonon az apeh hogy be kell jelentenem magam és it kezdödöt a gondom

Rejki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég