Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni Vállalkozó meghalt

Tb, munkaügy, bérterhek

Egyéni Vállalkozó meghalt

HozzászólásSzerző: hajnali » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyéni váll. meghalt, megszűnik a vállalkozása. A feleség kér adószámot. Van 1 alkalmazott, most az ő munkaviszonya megszűnik a halál napjával?

Üdv.: Ili
hajnali
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:43 am

Egyéni Vállalkozó meghalt

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. okt. 01, 2014 10:00 am

Szia!
Ha a feleség örökösként viszi tovább a vállalkozást, akkor nem. Ha külön saját adószámot kér és úgy folytatja tovább, akkor viszont igen.
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Egyéni Vállalkozó meghalt

HozzászólásSzerző: hajnali » csüt. okt. 09, 2014 10:18 am

Szia Tica!

Szeretné tovább vinni a vállalkozást, de még nincs meg a halotti anyakönyvi kivonata, mert
Budapesten kórházban halt meg az EV. A hagyatéki meg csak pár hónap múlva lesz meg. Ilyenkor mi van, hogyan adom be a 1408-as bevallást? A feleségnek nincs még adószáma, s ha folytatja
a vállalkozást, akkor is kell az alkalmazott, mert neki van szakmája.

Kérlek válaszolj, sajnos kórházba voltam eddig, azért nem tudtam további infót kérni.

Üdv.: Ili
hajnali
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:43 am

Egyéni Vállalkozó meghalt

HozzászólásSzerző: hajnali » hétf. okt. 27, 2014 10:36 am

Legyetek szívesek nézzetek a kérdésemre.
hajnali
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:43 am

Egyéni Vállalkozó meghalt

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. okt. 29, 2014 2:14 pm

Szia!
Bocsi, nem voltam errefelé egy ideje. Szóval, ha a feleség továbbviszi, mielőbb be kellene jelentenie a NAV-nál. Szerintem osonjon be egy ügyfélszolgálatra és szerintem elintézik neki, hogy folytathassa a tevékenységet. Ebben az esetben a 08-ason simán jelented a jogviszonyát az alkalmazottnak. Én úgy tudom, hogy az elhunyt adószámát viszi tovább örökösként, így nem kell új munkaviszonyt csinálni. Viszont elég régen volt már ilyenem (kb. jézusom már vagy 9éve), lehet hogy azóta változott a szabály.
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Egyéni Vállalkozó meghalt

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. nov. 05, 2014 3:41 pm

Az egyéni vállalkozó halála esetén, a tevékenységet folytathatja az özvegy vagy az örökös, és a tevékenység folytatásának bejelentésére 90 nap áll rendelkezésre.

Ha az egyéni vállalkozói tevékenységét halála után özvegye vagy örököse folytatja (feltéve, hogy 90 napon belül ennek tényét bejelentette az állami adóhatóságnak), akkor – az egyéni vállalkozói tevékenységét folyamatosnak tekintve – továbbra is úgy kell eljárni, hogy az adóévben az elhunyt egyéni vállalkozó által megszerzett vállalkozói bevétel, elszámolt vállalkozói költség, igénybe vett kedvezmény, elhatárolt veszteség kizárólag az özvegyet, az örököst illeti.
(Szja kitöltési útmutató).
Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég