Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nappali tagozatoss diák foglalkoztatása

Tb, munkaügy, bérterhek

Nappali tagozatoss diák foglalkoztatása

HozzászólásSzerző: pelin » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, a cég egy nappali tagozatos egyetemistát foglalkoztatna 7 napra, napi 8 órában minimális pénzösszegért. Kérlek segítsetek, hogy ilyenkor be kell jelenteni? Megbízási szerződéssel való foglalkoztatásra gondoltam? Úgy díjaznánk, hogy nem érné el a minimálbér 30%-t a 7 napra eső fizetése.

Jó ez így, kérlek segítsetek.
Köszi, Pelin
pelin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Nappali tagozatoss diák foglalkoztatása

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. szept. 18, 2014 8:15 am

Szia ! Én úgy tudom a kifizetés után kell bejelenteni, járulék levonás történik.
Mivel egyetemista van fő jogviszonya.

Olvasd el az alábbi tájékoztató középső részét..
http://www.tbinfo.hu/adok-jarulekok/biztositottak-bejelentese
üdv. anna
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nappali tagozatoss diák foglalkoztatása

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. szept. 18, 2014 9:44 am

Először is, milyen jellegű munkára lenne alkalmazva, a megbízás egyáltalán szóba jöhet-e, mert ha pl kötött munkaidőben az irodában adatrögzít, vagy fénymásolgat, stb, az tipikusan munkaviszony, eleve írod, hogy napi 8 órában. A mb szerződés esetén nincs munkaidő meghatározva. A minimális pénzösszeg azt jelenti, hogy minimálbért fizettek?
A megbízott akkor válik biztosítottá, ha a jövedelem eléri a min. bér 30 %-át havi szinten, tehát esetedben a 7 napra a min.bér/30*7= összeg az irányadó a biztosítottság elbírálása szempontjából.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nappali tagozatoss diák foglalkoztatása

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. szept. 18, 2014 1:46 pm

Az előttem szólónak igaza van.. több kérdést felvet..
Amilyen módon a cég foglalkoztatni kivánja az egyetemistát megbizási szerződéssel, súrolja, sőt kimeriti a munkaviszony jellegű foglalkoztatást. Alá-fölé rendeltség, cég eszközeivel és helyiségében való munkavégzés, kötött munkaidőben, meghatározott ideig. Másként kell kitalálni.
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég