Adófórum

Adózási és számviteli információk

késve fizetett bérek

Tb, munkaügy, bérterhek

késve fizetett bérek

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

az alábbi a gondom: a cég nem tudta kifizetni a május havi béreket június 12-ig, így nullásan mentek el a dolgozók bevallásai. A biztosítási jogviszony ugye megvolt, csak nulla a járulékalap, illetve költségként is el lettek számolva a bérek és adók. Namost ha július 10-ig, vagy 12-ig fizetik ki a májust, melyik dátumot kell figyelembe vennem, hogy akkor most legyenek bevallva a május havi bérek? És hogyan? Teljesen "normálisan", mintha az aktuális bérek, kedvezmények lettek volna most elszámolva?
Számomra ez az egész teljesen káosz, remélem csinált már valaki ilyet és tud segíteni.

Köszönöm, Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

késve fizetett bérek

HozzászólásSzerző: szaboicus » csüt. júl. 03, 2014 12:38 am

Szia Kata!
A '08 -as bevallás,addig nullásan megy,amíg nincs a bér kifizetve!!
A kifizetés hónapjában a '08M -es plusz||pótlapokon kell jelölni azt az időszakot
,ami korábbi időszakokra szól!!
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

késve fizetett bérek

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. júl. 03, 2014 7:17 am

Szia Icus,

akkor tehát, ha mondjuk júli 06-án fizeti ki az utólagos bért, azt nem a júniusiban kell jelenteni, itt már nem él a hót követő 12-e, hanem a késett béreket mindig a tényleges kifizetéskor, jelen példában ezt majd a júliusi 08-assal, jól értelmezem?

Az első lapon az M-en ahol a bér van, ott úgy rémlik nincsenek plusz lapok. Ott egybe írok be mindent, ha esetleg egy hónapban két bért is kifizet? Nagyon katyvasz nekem ez az egész, félek tőle hogy totál elrontom.

Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

késve fizetett bérek

HozzászólásSzerző: szaboicus » csüt. júl. 03, 2014 11:04 pm

Szia Kata:))
Gondolom,erre nincs bérszámfejtő progi:((????
Ha a kifizetés hónapját számfejted,és a '08-as-okat átadod az Ányk-ba,akkor munkavállalónként a 'M04-M05 lapokat nyomtasd ki,és a bér,stb,adatok mellé írod az előző ki nem fizetett bért(eket),stb,= v, excelben is elő lehet készíteni,és összesíteni.
A 'M08- laptól már ||pótlapoznod kell az elmaradt hónapokkal(a pótlapokon az összes dátumokra nagyon kell figyelni.
Ha nincs szochó, v,családi kedvezmény,stb,akkor az Ányk-on elindítod az összes lapok újraszámítását.
Érdemes az újraszámítás után(ha nem is ír ki hibát)az összes dolgozó M-lapját külön -külön megnézni(főleg a pótlapokat=és a dátumokat) "
Utána én 1/2-1 napot pihentetem,mert nincs segítségem,Másnap újból előveszem,és ha jó lehet küldeni:))
Ügyes vagy:))
Üdv:))Icus

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

késve fizetett bérek

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd júl. 08, 2014 5:59 pm

Szia Icus!
Még egy kis segítség: az M-es pótlapozást úgy gondolod, hogy pl. májusi bért fizetnek ki júlis 10-én. Akkor, a júliusi 08-as M-es lapoknál az első lap tárgyidőszak 0701-0731 nulla járulékok, pótlap tárgyidőszak 0501-0531 teljes járulékok.
Nekem mondjuk így lenne logikus, de lehe tévedek. Sajnos járulék kedvezmények is vannak, azokat sem tudom hogy hozom össze.
Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

késve fizetett bérek

HozzászólásSzerző: szaboicus » szer. júl. 09, 2014 1:11 am

Szia Kata!
Ha a 07.01-07.31 időszakra nulla járulékokat írtál,ezek szerint a "bérek ki nem fizetése" folytatódik????=nem csak 1 hónapot=Több hónapot érint????!!.
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

késve fizetett bérek

HozzászólásSzerző: ani0613 » szer. júl. 09, 2014 9:23 am

Sziasztok!
Elnézést,hogy bele kérdezek,de nem értem a dolgot, miért kell ezt így csinálni mi írja elő? és mi van akkor,ha a bért nem fizetik ki, de a bevallást elkészíti normál módon a járulékokat azaz a 08-ast beküldi rendesen be is fizeti csak az alkalmazottnak nem tud fizetni minden hónapban. Van-e erre valamilyen szabály ?
Év végén pl.ott marad a kifizetetlen bér a számlán.hogy lehet ezt lekönyvelni , bérköltséget elszámolhatja? vagy időbeli elhatárolásba teszi?
Köszönöm,ha tudtok a kérdésemre válaszolni.
ani0613
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

késve fizetett bérek

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. júl. 09, 2014 1:39 pm

Szia Icus,
igen, sajnos minden havi bérrel elkezdtek csúszni :-(((
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

késve fizetett bérek

HozzászólásSzerző: szaboicus » csüt. júl. 10, 2014 1:31 am

Sziasztok!

Az alábbi link,nem most íródott,de a törvényi hivatkozások most is helytállóak,ezért érdemes elolvasni:
Forrás:Önadózó
http://www.onadozo.hu/hirek/kesedelmesen_kifizetett_munkaber
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

késve fizetett bérek

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. júl. 10, 2014 7:36 am

Köszi Icus, ezt már én is áttanulmányoztam. Az a baj, hogy a 08-as kitöltési útmutatója ezt az esetet meg sem említi :-(
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron