Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkavállalás GYED mellett 2014-től

Tb, munkaügy, bérterhek

Munkavállalás GYED mellett 2014-től

HozzászólásSzerző: arvaine » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az alábbiakról szeretnék tájékozódni , vagyis segítséget kérni. Menyem jelenleg GYED-en van másfél éves kislányával. 2014. május 13-án lesz kétéves a pici. Munkahelyére hívják vissza , mert akit helyette felvettek anno, kilépett. Kérem segítsenek abban, hogy rá is vonatkozik-e, hogy januártól a GYED teljes összege mellett akár 8 órás munkát is vállalhat, majd ha két évet betölti, akkor pedig a GYES összege marad meg a munka mellett is? Netán úgy kell érteni, hogy csak azokra vonatkozik ez, akik 2014. január 1 után születnek? Még azt szeretném kérdezni, hogy ebben az esetben, csak 2014. január 1 után lehet munkába állni, ha mondjuk december 1-től kezdené a munkát, akkor vissza kéne mondani a GYED-et és utólag 2014.januárban már nem vonatkozna rá, hogy a gyermek 2 éves koráig kapja a GYED-et munka mellett.
arvaine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Munkavállalás GYED mellett 2014-től

HozzászólásSzerző: zulzorander » hétf. nov. 18, 2013 8:31 pm

Ez engem is érdekelne, mert én már dolgozom szeptembertől, de a gyerkőc csak márciusban lesz 2 éves. Szerintem ha jövőre kezd el dolgozni, biztosan jár neki a bére mellett a gyed/gyes is. Én abban vagyok bizonytalan, hogy ha már dolgozik valaki, akkor jár-e neki jövőre a még maradék időre gyed/gyes (én az igen felé hajlok :) ) Sajnos nem találtam erről sehol információt.
zulzorander
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Munkavállalás GYED mellett 2014-től

HozzászólásSzerző: zulzorander » hétf. nov. 18, 2013 8:51 pm

Megtaláltam a törvénytervezetet: http://www.parlament.hu/irom39/13049/13049.pdf
zulzorander
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég