Adófórum

Adózási és számviteli információk

cafeteria ügyvezetőnek

Tb, munkaügy, bérterhek

cafeteria ügyvezetőnek

HozzászólásSzerző: banyakonyvelo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Elbizonytalanodtam abban a kérdésben, hogy az ügyvezető kaphat e cafeteriát, és milyen módon? milyen költségek terhelik?

Amennyiben az ügyvezető máshol van 8 órában bejelentve és a cégbe nincs bér számfejte, akkor?

köszönöm,
Adrienn
banyakonyvelo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

cafeteria ügyvezetőnek

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd szept. 24, 2013 8:06 am

Az ügyvezető is "kedvezményesen" részesülhet béren kívüli juttatásban, mindabban amit az szja tv 71.§ felsorol, ha az ügyvezető:
1., munkaviszonyban látja el a cégben az ügyvezetést(ez most ebben az esetben nem áll fenn), vagy
2., társas vállalkozónak minősül a cégben, személyesen közreműködik így van bejelentve, függetlenül, hogy részére van-e jövedelem fizetve, ez ui. nem kritérium az szja tv szerint

szja tv.:
71. §
(6) E § alkalmazásában
a) munkáltatónak minősül a társas vállalkozás is;
b) munkavállalónak minősül a Munka Törvénykönyvéről szóló törvény előírásai szerint a munkáltatóhoz kirendelt munkavállaló és a társas vállalkozás személyesen közreműködő tagja is;

Adómérték:
A juttatás 1,19 szerese után 16 % szja és 14 % eho.


ui.: igaz azt nem írtad, hogy tulajdonos is , vagy külsős üv, természetesen a társas vállalkozó akkor lehet a cégben ha tulajdonos(társ) is egyben
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

cafeteria ügyvezetőnek

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd szept. 24, 2013 12:14 pm

Találtam egy kis összefoglalót, megmondom őszintén csak az elejébe olvastam bele, elég jónak tűnik.
Hátha másoknak is segít.
http://www.cafeteriatrend.hu/doku/kisokos13.pdf
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron