Adófórum

Adózási és számviteli információk

Letiltás munkabérből több vh.

Tb, munkaügy, bérterhek

Letiltás munkabérből több vh.

HozzászólásSzerző: 3HInfo » csüt. szept. 19, 2013 12:09 pm

Szia!
Ezt én is így gondoltam, de többszöri levélváltás után felhomályosított a végrehajtó, hogy 50%-ig köteles vagyok levonni. Ha az első vh sima és nem gyerektartásos, akkor az 33% és a második mehet 17%-al.
Ha az első GYT és mondjuk az már 50%, akkor a második csak akkor mehet, ha a maradék megfelel az előzőekben leírtaknak.
Nálunk már annyi van, hogy a múltkor a végrehajtó egy táblázatot követelt tőlem, hogy számoljam ki, melyik vh mikor lesz végrehajtható.
Egyébként egyik fórumon volt egy vh lap, amin volt kb. 17 milla tőketartozás, 4,5 milla kamattartozás és a végrehajtó kért összesen 33,7 millió forintot. A maradék kevéske pénz a végrehajtó díja volt. Nekem az eszem megállt tőle.
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Letiltás munkabérből több vh.

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. szept. 19, 2013 1:17 pm

Sziasztok!

Nelly! Mielőtt feltettem a kérdést először elkezdtem a neten keresni.. ne tudd meg miket olvastam, ráadásul az elborult agyammal.

(a cégnek több éve folyamatos inkasszó alatt áll a bankszámlája (NAV)..tehát mikor dolgozót vesznek fel, kitétel, hogy nem lehet tartozása.., mert a levonást a cég nem tudja utalni.. én meg nem fogom a saját autómmal hurcolni a különböző bankokhoz a letiltott összegét,hogy befizessem a letiltási értesítőn szereplő bankszámlákra..Ez a jómadár 2011-ben jött ide, a végrehajtási ügyszáma 2010-es. Tehát hazudott a tartozását tekintve, mikor idejött.)

Attól is elborul az ember agya, hogy a könyvelőnek kell kiszámolgatnia, hogy mikor mennyi jutalék jár a végrehajtónak,stb.., aki kemény lóvét zsebel be a semmiért, a könyvelőnek (alkalmazott vagyok egy cégben kapom a munkabéremet és 4 céget kell vinnem adó,munkaügy,könyvelés.. küldönc, meg amit kitalálnak) meg a plusz melóért semmi.., pedig ha félreértelmezi a Bírósági Végrehajtásról szóló törvényt, akkor abból némi "kellemetlensége" is lehet.

Már az adó,TB, számv.törvényt már az ember nagyjából megtanulta "olvasni", s ha ezekben olyan meghatározással találkozok, hogy "alkalmazható", vagy: lehet, stb.., akkor az azt jelenti, hogy nem kötelező.

Itt ez a tetves 63.§. még csak nem is azt írja, hogy levonható...(ami szintén nem mindegy, hogy azt jelentené-e, hogy le kell vonni).., hanem azt írja, hogy végrehajtás alá vonható..

Ha szó szerint nézem a vh.tv. 61..63.§. és ebből a 63-ast úgy kell értelmezni, hogy kötelező levonni .., akkor én is úgy értelmezem, ahogyan a #2# hozzászólásodban rávilágítottál..

Szerencsémre ha először a nettó bér 50%-át levonom, akkor teljesen biztos, hogy a maradék 50%-a nem fogja meghaladni a legk.ör.nyigdíj 5-szörösét, úgy, hogy akárhogyan is kellene pontosan értelmezni ezt a korlátozás nélkül végrehajtás alá vonhatóságot.. -- ez így akkor engem nem fog érinteni.

--------- Tica! Ennek nincs gyerektartás letiltás.. az egyik: az először érkezett, az valami kölcsöntartozásból ered neki, a második pedig kábel internet,Tv.. szolgáltató felé való tartozásból.

a Vht. 64.§.(2). alapján helyesen gondolom-e, hogy a szeptemberi n.bérét tiltom már 50%-ban, de addig a második végrehajtónak nem fizet a cég, amíg az először beérkezett végrehajtás nem teljesül..

---- vagy a letiltott 50%-ból... 33%-ot az első végrehajtónak, 17%-ot meg már a második végrehajtónak kellene tovább adnia a cégnek?

Nagyon köszönöm, hogy segítetek az értelmezésben. Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Letiltás munkabérből több vh.

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » pén. szept. 20, 2013 5:05 pm

Sziasztok!

Jogiforum.hu oldalon többször volt ilyesmiről szó, ott a szakemberek mindig azt írják, hogy a 142.500 ft feletti rész teljes egészében levonható, és a 142.500 forintból még a 33% vagy 50%.

Tehát ha a munkavállaló nettó fizetése több mint 142.500 forint, akkor

33%-os letiltás esetén legfeljebb 95.475 forintot kaphat (142.500 * 67%)
50%-os letiltás esetén pedig 71.250 forintot (142.500 * 50%)

A többi mind megy a végrehajtónak.

Ahogy a kérdésedben is számoltad, sajna az a jó.
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Letiltás munkabérből több vh.

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » pén. szept. 20, 2013 5:11 pm

Mazsi, teljesen igazad van!! A végrehajtó simán kiadja a letiltást, a cég utalja a saját bankszámlájáról, aminek persze költsége is van. Emellett a szerencsétlen bérszámfejtő / könyvelő is számolgathat keservesen, hogy mikor mit hová.. mindezt persze tőlünk ingyen várják.
Normálisabb végrehajtó azért szokott segíteni, de persze minden szakmában vannak bunkók is.

A te ügyfeled is kedves jómadár lehet, látod, ezért nem reklámozzák a munkát keresők azt, hogy van letiltásuk. Mert akkor szinte tuti, hogy nem veszik fel őket. Vagy olyan okból, amit te is írsz (hogy nem tudja elutalni), vagy pedig pont azért, mert nem akarnak havonta vesződni vele.

Sajnos egyre több ember fizetését tiltják le, sokszor minimális tartozás miatt is.
A Díjbeszedő képes már 20-30 ezer forintos tartozást is vh-ra tenni, amiből rögtön lesz 75-80 ezer forint... No komment!!! Szóval nehéz elkerülni :((

Andi
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Letiltás munkabérből több vh.

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » pén. szept. 20, 2013 5:23 pm

Igazad van Nelly, valóban felháborító.

A mai világban a nettó 140 ezres fizetés teljesen átlagos, sőt igazából még kevés is a megélhetéshez, ha csak egy kereső van a családban. De vh. tv. szerint "luxus"....

Az biztos, hogy szerintem úgy lenne méltányos, ha öregségi nyugdíjmin. helyett a minimálbérhez kötnék a feltételeket.
Pl. minimálbérig mentes lenne a vh. alól (minimálbéren is létminimum alatti a megélhetés, és még el is vesznek belőle....)
A korlátlanságot is a minimálbér ötszöröse felett engedélyezném.
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Letiltás munkabérből több vh.

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szomb. szept. 21, 2013 6:19 pm

Andi! Köszönöm, hogy Te is hozzászóltál.. ezek szerint a Te értelmezésed szerint a 180 nettóból a kérdésben felvázolt 108.750 lenne a letiltás.

Én inkább hajlok a Nelly értelmezése felé, ami alapján 90 eFt-ot vonnék le..
Bár nagyon dühös vagyok erre a dolgozóra, mi több, meg tudnám ütni.. de van három gyereke.. (a gyerek kedvezmény miatt ennyi a nettója), s nem mindegy, hogy 71.250 Ft-ot visz haza (már ha hazaviszi a családnak) vagy 90 ezret..

Ha így is értelmezhető, meg úgy is.. akkor - bár a dolgozót legszívesebben kírúgatnám, amiért hazudott, meg nekem csinál plusz melót,stb.. - nincs végrehajtói "képesítésem".. a gyerekei miatt is a Nelly értelmezését fogom most "magamévá" tenni, azzal együtt is, hogy így több hónapig fog menni a letiltással való szórakozás, mintha a magasabb összeg lenne tőle vonva.

Ennek a jómadárnak az egyik tartozása tőke: 42.000 Ft, a másik 49.000 Ft.. ebből lett neki 430.000 Ft + végrehajtói jutalék, meg tőke után még plusz kamatok.. Tehát nem kellene a dolgozót sajnálnom, mert aki a gyerekeivel kiszúrt az ő.. hiszen összesen (42+49=) 91 ezer Ft helyett várhatóan közel 500 eFt-ot vesz el a családjától.

Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég