Adófórum

Adózási és számviteli információk

Törthavi munkaviszonynál szocho kedvezmény

Tb, munkaügy, bérterhek

Törthavi munkaviszonynál szocho kedvezmény

HozzászólásSzerző: tarkalepke » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tartósan álláskereső személy munkaviszonya március 25-én kezdődik. Hogyan kell kiszámolni a március hónapra érvényesíthető szocho kedvezményt? A 2011.évi CLVI. tv. 460§ (6a) bekezdésben a bérkomp-ra vonatkozóan leírja a számítás módját. Jó ez erre az esetre is?
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Törthavi munkaviszonynál szocho kedvezmény

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. márc. 21, 2013 3:52 pm

Szia! A tartósan álláskereső utáni sz.h.kedvezményről a 462/C.§ rendelkezik.

Az igazat megvallva, már én is hallottam kollégától, hogy a teljes munkaidősnél, de nem egész hónapban alkalmazott munkavállaló esetében a havi 100 eFt-os kedvezmény alap nem jár teljes egészében.., hanem csak arányosan.

Én is kerestem, hogy akkor mi legyen az arányosítás.. az adott hónap naptári nap, vagy mindig 30 napos osztó, vagy mi.. (az biztos, hogy nincs köze a bérkomp.kedv.arányosításhoz. A bérkomp.kedvezménynél az az "arányosítás" kizárólag a munkabérek nettó megőrzését célzó kedvezmény számítására vonatkozik, ha nem teljes hónapban áll fenn a munkaviszony.. )

DE: én sehol nem találok a Tb-ben arra utalást, hogy ha a kedvezményezett (teljes munkaidős) dolgozó munkaviszonya hónap közben kezdődik és a bruttó munkabérébe belefér az a bizonyos 100 eFt kedvezményalap.. hogy ezt bármiképpen arányosítani kellene.. ha az ilyen kedvezményezett dolgozó munkaviszonya hónap közben kezdődik.

De azért várd meg, hátha mások pontosabb ismeretekkel bírnak.

Üdv.


mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Törthavi munkaviszonynál szocho kedvezmény

HozzászólásSzerző: tarkalepke » csüt. márc. 21, 2013 6:55 pm

Köszi mazsi5. Teljesen tanácstalan vagyok. Az világos hogy a végén egész hónapra jár a szocho kedvezmény, ha hó közben jár le a két ill. három év. De miért nem írták bele azt, hogy mi az ábra, ha hó közben kezdődik a munkaviszony? Azért mert nem kell vizsgálni csak a 100 eFt-os határt, vagy kimaradt mint az a bizonyos a hóból?
Még a szakképzetlenek tekintetében is olvastam ma két ellentétes felfogást. Az egyik szerint ha hó közben kezdődik az ilyen munkakörben alkalmazás, akkor végig jár a kedvezmény, a másik szerint ha nem a hónap egészében van a foglalkoztatás, vagy nem egész hónapban ebben a kedvezményezett munkakörben van alkalmazva, akkor nem jár a szocho kedvezmény.

Nem tudom más hogy van vele, de én nem tudom hogy a tudatlanság nagy a törvényalkotásban, vagy éppen tudatosan van ilyen káosz hogy büntetéssel lehessen megtölteni a kincstárt.
Azért megköszönném ha mások is megírnák, ők hogy jártak-vagy járnának el, ilyen esetben?
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Törthavi munkaviszonynál szocho kedvezmény

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. márc. 22, 2013 1:49 pm

Szia! Ha nekem lenne ilyen, hogy hónapközben kezdődött a tartós álláskereső (kevezményes) foglalkoztatása.. akkor az első töredék hónapban is számolnék 100 eFt-tal... Ha szoc.h.alapja kedvezmény nélkül mondjuk 120.000 Ft, akkor abból 100 eFt-ra a szoc.h.adó nulla...

Ha a kedvezmény nélküli adóalapja: 70.000 Ft, akkor 70.000 Ft urán a szoc.h.adója nulla..

Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Törthavi munkaviszonynál szocho kedvezmény

HozzászólásSzerző: tarkalepke » pén. márc. 22, 2013 1:58 pm

Szai mazsi, köszi. Még bérszámfejtésig vekengek rajta, illetve -bár tudom hogy nem hagyatkozhatom teljesen a bér programra, de letesztelem hogy számol ilyen esetben.
A legrosszabb, hogy a NAV kirázza a nyakából a kérdést, az NGM-nél pedig már nem lehet a korábbi e-mail címen kérdezni.( Igaz, nekem jan. végén is csak annyiít írtak, hogy majd 30 vagy 60 napra válaszolnak) Nekünk kell elvinni a balhét ha utólag mégis okosok lesznek.
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron