Adófórum

Adózási és számviteli információk

Betegszabi és az új szocho kedvezmények

Tb, munkaügy, bérterhek

Betegszabi és az új szocho kedvezmények

HozzászólásSzerző: formel1 » szer. márc. 06, 2013 6:23 pm

Köszi Edit és Rozika !
Ezt tényleg nem írtam: azért nem 127.500 Ft a betegszabi nélküli bére, mert volt szabadságon is, és mivel ez most "rövid" hónap, ezért jött ki a 126.293 Ft (az új szabadságszámításnak köszönhetően).
Akkor jól számolja a program a szochó kedvezményt....
Móni
formel1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Betegszabi és az új szocho kedvezmények

HozzászólásSzerző: olahneedit » szer. márc. 06, 2013 6:53 pm

Na akkor ragozzunk. Tegyük fel, hogy 150e a minimálbér, a távolléti díj miatt nem lehet ennél kevesebb a fizetése. A fenti emberkénél vajon kell-e számolgatni, hogy ha nem lett volna bet.szabon is, akkor....ennyivel kellene kiegészíteni a fizetését... vagy mivel eleve kevesebb a fizuja a bet.szab miatt.... .
Egyáltalán számol ezzel valaki? A programok figyelik? Ha a fenti számokat nézem, a 150e-es minimálbér mellett 127500-126293= 1207 Ft-tal ki kellene egészíteni...

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Betegszabi és az új szocho kedvezmények

HozzászólásSzerző: nmrozika » szer. márc. 06, 2013 7:52 pm

Én csak a minimálbérhez és a garantált bérminimumhoz a 98000/114000 Ft-hoz viszonyitok és csak akkor egészítem ki, ha ez alá csökken a bére a szabi/betegszabi távolléti díjjal való számítása miatt.
A program először csak a 98000-et ajánlotta fel, mostmár felajánlja a kiegészítést a 114000 Ft-ra ill a szerződés szerinti bérhez viszonyítva, mindeni maga dönti el, hogy kiegészít-e akkor is ha 114e fölött van a bér , de nem annyi, mintha nem a távolléti díjjal számolnánk.

A fenti példánál én nem egészítenék kide ez nem az én döntésem, hanem a vállalkozóé azért, mert januárban a 114000 Ft-osoknak is meg kellett adni a több pénz a szabi miatt, akkor februárban is mindenki azt kapja ami a kötelező.
Nincs kollektiv szerződés és nem világos, hogy a munkaszerződésben mit-hogy kell rögzíteni, ha kedvezőbben akarna számolni.....várja (várjuk), hogy módosítanak a törvényen.

http://www.munkaugyiforum.hu/munkaugyi-segedanyagok/tavolleti-dij-szamitasa-2013-ban-peldakkal

Az NGM állásfoglalása szerint KI KELL egészíteni a bért a minimálbér valamint garantált bérminimum szintre:

“…a munkabérek védelme érdekében a havi munkabér a szabadság miatti távollét miatt egyetlen esetben sem lehet kevesebb, mint a kötelező legkisebb munkabér, illetőleg a garantált bérminimum jogszabályban előírt összege.”
nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Betegszabi és az új szocho kedvezmények

HozzászólásSzerző: olahneedit » csüt. márc. 07, 2013 12:02 am

Hát igen, a felek megállapodása alapján, ami lehet maga a munkaszerződés is, de lehet egy attól független külön megállapodás direkt a jelen helyzetre való tekintettel, a munkavállaló javára el lehet térni. Bár az a szerény meglátásom, hogy a munkavállaló akkor sem fog a munkaügyi bíróságra szaladgálni, ha csak úgy, minden megállapodás nélkül egészíti ki a munkáltató - innentől saját döntése alapján tulajdonképpen akármennyivel - a bérét. Legfeljebb egy másik munkavállaló "sértődhetne meg" jogosan.

Ha a Munkaügyi Fórumot nézed, akkor Te is kaptál olyan információt, hogy ez a kiegészítősdi csak "papírozva" műkszik.

Lehetne ezen megint hosszasan elmélkedni, hogy a munkáltató kinek mennyit fizethet ki csak úgy önszántából.
olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég