Adófórum

Adózási és számviteli információk

gyermekáp tp. GYes melletti mukavégzésnél

Tb, munkaügy, bérterhek

gyermekáp tp. GYes melletti mukavégzésnél

HozzászólásSzerző: lendvakrisz » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

2006 november 1-től dolgozom(GYED-ről jöttem vissza) és GYES-t is igényeltem, 2007 áprilisában viszont elmentem gyermekápolási táppénzre, de még nem volt meg a 180 napom. Jelentősen kevesebb fizetést kaptam, a kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben mi alapján számítják a gyermekápolási táppénzt. Úgy tudom, hogy ha GYED-ben részesültem, akkor a korábban folyosított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell a táppénzt megállapítani, ha ez kedvezőbb, mint a minibálbér. (Esetemben igen.) De az nincs részletezve, hogy mi van akkor, ha én közben GYES-t is kapok. A munkáltatóm azt mondta, hogy a minimálbér után számolták el.

Ha valaki ebben a témában tud tályékoztatni azt előre is nagyon köszönöm. Üdv.: Kriszta 

lendvakrisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

gyermekáp tp. GYes melletti mukavégzésnél

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. jún. 06, 2007 10:48 am

Szia! Én úgy gondolom, ha GYES-en vagy, gyermekápolási táppénre nem vagy jogosult. A gyermek gondozása céljából ugyanazon időben kétféle ellátás nem jár. Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

gyermekáp tp. GYes melletti mukavégzésnél

HozzászólásSzerző: lendvakrisz » szer. jún. 06, 2007 12:26 pm

Én is így gondolom, de nekem kézzel fogható dolog kellene, egy törvényi hivatkozás, amivel érvelni tudok és kérném a korrekciót. Ilyet tudsz nekem mondani?

Üdv: L.Kriszta 

lendvakrisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

gyermekáp tp. GYes melletti mukavégzésnél

HozzászólásSzerző: kisgulyi » szer. jún. 06, 2007 6:55 pm

Kedves Kriszta! A törvényi hivatkozás az 1997.éviLXXXIII.tv a kötelező egészségbiztosítási ellátásokról 49.§.a, mely kimondja, hogy a gyas mellett munkát végzőkre a táppénzre vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni, azzal az eltéréssel, hogy a folyósítás időtartamának és a táppént összegének megállapításánál csak a gyes melletti munkavégzés időtartamát és jövedelmét kell figyelembe venni. A T 48§. pedig azt mondja , ha nincs 180 napi jövedelem a minimálbér lesz atáppénz alapja, kivéve ha a szerződés szerinti vagy a tényleges jövedelem a minimálbért nem éri el. Szerintem , jól számfejtették a táppénzt, ha nem volt 180 napi jövedelmed. Üdv: kisgulyi
kisgulyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég