Adófórum

Adózási és számviteli információk

Gyes megszűnésére vonatkozó igazolás

Tb, munkaügy, bérterhek

Gyes megszűnésére vonatkozó igazolás

HozzászólásSzerző: manó0511 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Ha február elejei (még a számfejtés dátuma előtti) az igazolás dátuma, akkor még a januári számfejtés során alkalmazni lehet majd a kedvezményt?

Köszönöm.
manó0511
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Gyes megszűnésére vonatkozó igazolás

HozzászólásSzerző: lindus011 » csüt. jan. 31, 2013 10:38 pm

Én úgy tudom, hogy a kedvezményt a kifizető az anyasági ellátás (esetedben gyes) folyósításának megszűnését követő hónaptól számított 45. hónap végéig, de legfeljebb 3 évig érvényesítheti. A folyósítás megszűnésének hónapja az a hónap, amelyre utoljára az anyasági ellátások valamelyike a foglalkoztatott személyt megillette. Tehát ha január hónapban kaptál utoljára gyes-t, akkor februártól lehet érvényesíteni a kedvezményt. Legalábbis az én értelmezésem szerint.
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Gyes megszűnésére vonatkozó igazolás

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » pén. feb. 01, 2013 8:38 am

Szia Manó!

A tv. úgy írja, h az igazolás birtokában lehet megadni az adókedvezményt. Ez alapján azt gondolom, ha megkapod az igazolást a számfejtés dátuma előtt, akkor érvényesítheted a kedvezményt.
Ha esetleg mégsem kapnád meg, akkor jan.-ra nem adhatsz kedvezményt, csak az igazolás birtokában visszamenőlegesen, önellenőrzéssel érvényesítheted azt.

Viki
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Gyes megszűnésére vonatkozó igazolás

HozzászólásSzerző: manó0511 » pén. feb. 01, 2013 8:59 am

2011. nyarán szűnt meg a jogosultsága gyesre, csak jó lenne januártól figyelembe venni.:)
manó0511
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Gyes megszűnésére vonatkozó igazolás

HozzászólásSzerző: lindus011 » pén. feb. 01, 2013 9:18 am

A NAV honlapján van egy tájékoztató a szociális hozzájárulási adóból igénybe vehető kedvezményekről. Abban vannak példák a gyes utáni kedvezményről is.

Van benne pl. egy ilyen példa: Egy Kft.-nél 2005. március 15-től munkaviszonyban álló munkavállaló 2010. december 31-ig gyermekgondozási segélyben (a továbbiakban: GYES) részesült. A GYES lejártát követően a munkavállaló után – a jogvesztő határidőre tekintettel (45 hónap) – legfeljebb 2014. szeptember 30-ig érvényesíthető adókedvezmény. A kedvezményezett foglalkoztatás kezdő időpontja 2011. január 1., így a munkáltató 2013. január 1-jétől – a kedvezményezett foglalkoztatás harmadik évére – 2013. december 31-ig 14,5 százalék mértékű adókedvezmény igénybevételére jogosult.

Szerintem ebbe a példába be tudod helyettesíteni az esetedet, a dátumokkal. Ez a NAV tájékoztató azonban nem ír semmit igazolásról.
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég