Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tanulmányi szabadság

Tb, munkaügy, bérterhek

Tanulmányi szabadság

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérem szépen segítségeteket! Alkalmazottunkat a kft "beiskolázza", a leendő végzettsége szükséges a kft működéséhez. Mennyi tanulmányi szabadság jár/adható neki? Köszönöm!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tanulmányi szabadság

HozzászólásSzerző: validitas » szer. nov. 28, 2012 3:49 pm

Szia!

Az út Mt-ben már nincs benne, hogy járna tanulmányi szabadság. Az még a régiben volt, hogy mikor köteles a munkáltató adni.

Ettől függetlenül szerintem adhat tanulmányi szabit,amennyit akar (bár nem olvastam végig az új Mt-t, de gondolom, nem tiltja a munkavállaló javára való eltérést) ezt azonban valamilyen megállapodásban rögzíteni kell, ha nem köt tanulmányi szerződést a munkavállalóval. Ha köt, akkor abban. Ha a munkáltató kötelezi a képzés elvégzésére, akkor tanulmányi szerződés nem köthető.

2012.évi I.törvény 229.§
Üdv
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tanulmányi szabadság

HozzászólásSzerző: hrvatis » szer. nov. 28, 2012 4:15 pm

Az új Munka törvénykönyve (Mt.) már nem írja elő, hogy a munkáltatónál munkaviszonyban töltendő időbe nem számít bele a munkaviszony szünetelésének szabadságra nem jogosító ideje (pl.: gyermek gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság). A felek szabadon megállapodhatnak arról, hogyan állapítják meg a munkáltatónál letöltendő időt.

Nem köthető tanulmányi szerződés munkaviszonyra vonatkozó szabály (pl.: kollektív szerződés) alapján járó kedvezmények biztosítására, továbbá, ha a tanulmányok elvégzésére a munkáltató kötelezte a munkavállalót.

Átmeneti rendelkezés

A munkaviszonyhoz kapcsolódó egyes megállapodások körében a tanulmányi szerződés esetén a megkötéskor hatályos jogot kell alkalmazni. Ez azt jelenti, hogy annak érdekében, hogy a július 1. napja előtt megkezdett tanulmányokat folytató munkavállalókat ne érje aránytalan hátrány, az új Mt. hatálybalépését megelőzően megkezdett tanulmányokra a tanulmányok befejezéséig, de legfeljebb a jogszabály vagy az oktatási intézmény által előírt képzési idő tartamára a régi Mt. rendelkezései az irányadók.

Vége a szabadidőnek

Tanulmányi szerződés nélkül a munkáltató ezentúl nem köteles időt biztosítani a munkavállalónak az iskolai rendszerű (tanulói vagy hallgatói jogviszony létesítésével járó) tanulmányok folytatásához, valamint a vizsga letételéhez és a diplomamunka elkészítéséhez. Ezt azonban saját döntése vagy kollektív szerződés előírása alapján megteheti.

továbbiak és idézet innen
http://m.adozona.hu/munkajog/Tanulmanyi_szerzodes_mi_valtozott__gyakorla_3HFBIQ

A.
hrvatis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Tanulmányi szabadság

HozzászólásSzerző: 494 » szer. nov. 28, 2012 9:35 pm

Köszönöm szépen, többet egyértelműbben megtudtam Tőletek, mint amit találtam a neten. Köszi
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron