Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hosszított gyes mellett alkalmi munka

Tb, munkaügy, bérterhek

Hosszított gyes mellett alkalmi munka

HozzászólásSzerző: nnnd » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A kérdés az lenne,hogy hosszított gyes mellett lehet-e alkalmi munkát végezni?

Köszönöm a válaszokat Márti
nnnd
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Hosszított gyes mellett alkalmi munka

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. okt. 10, 2012 7:52 am

Szia!
A hosszított gyes a beteg vagy fogyatékos gyermekre tekintettel tovább folyósított?
A Családok támogatásáról szóló tv rendelkezik róla:

21. §65 (1) A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt, az örökbefogadó szülőt a 20/B. § szerinti esetben, továbbá a kiskorú szülő gyermekének gyámját - kereső tevékenységet

a) a gyermek egyéves koráig nem folytathat,

b) a gyermek egyéves kora után heti harminc órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik,

c) a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat,

d)66 ikergyermekek esetében a gyermekek egyéves kora után a b) pont szerinti korlátozás nélkül folytathat, azzal, hogy az e pont szerinti feltételekkel keresőtevékenységet folytató személy az ikergyermekek számától függetlenül az egy gyermek után járó összegű gyermekgondozási segélyre jogosult.

(2) A kiskorú szülő gyermekének gyermekgondozási segélyben részesülő gyámja időkorlátozás nélkül folytathat kereső tevékenységet.
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:2KcveN8tuUsJ:net.jogtar.hu/cst||&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

A kereső tevékenység alkalmi munka is lehet.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hosszított gyes mellett alkalmi munka

HozzászólásSzerző: GIldikó » csüt. okt. 11, 2012 12:57 pm

Szia!
Mint az előzőekből kiderült, ha tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos illetve ikergyerkőcök - kel vagy otthon "hosszított gyesen", akkor időkorlátozás nélkül dolgozhatsz úgy, hogy a fizetésed mellett megtarthatod a gyest is. (szülőre vonatkozóan)
GIldikó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:31 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron