Adófórum

Adózási és számviteli információk

Könyvelő felmondás

Tb, munkaügy, bérterhek

Könyvelő felmondás

HozzászólásSzerző: mirabella.kovacs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni Tőletek. A cég, ahol könyvelőként dolgozom, végrehajtás alatt áll és felszámolás alá fog kerülni. Három hónapja nem kaptam fizetést, pedig a munkámat ugyanúgy rendesen csinálom, ezért szeretnék felmondani és munkát keresni. Fizetést a felszámoláskor sem remélhetek, mert a cégnek nincs vagyona, bíróság nem jöhet szóba mert 4 órába minimálbérre vagyok bejelentve (nem ennyit kapok). A munkaszerződésem szerint 30 nap a felmondási időm. Mit tehetek, mert ugye a felszámolás alatt azért kéznél kell lennem és az ügyvezető biztos nem fogja elfogadni a felmondásom. Szerintetek hogyan kellene ezt az egész felmondást csinálnom? Köszi
mirabella.kovacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Könyvelő felmondás

HozzászólásSzerző: modzso1@freemail.hu » szomb. aug. 25, 2012 8:02 am

Szervusz,

Én a rendkívüli felmondást javasolnám. Ez a jog megilleti a munkavállalót is :

Rendkívüli felmondás akkor lehetséges, ha a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettséget amásik jelentős mértékben megszegi. A rendkívüli felmondás alapjául cask az szolgálhat, ha ez a kötelességszegés szándékos vagy súlyosan gondatlan. Amennyiben ezen kívül a másik fél olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi, úgy az szintén megfleelő alap a rendkívüli felmondásra.

Szerintem a munkáltató ebben az esetben lényeges kötelezettségét szegi meg és lehet önhibáján kívül ment tönkre, de fizetést nem utalni csak szándékosan lehet megítélésem szerint.

Péter
modzso1@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Könyvelő felmondás

HozzászólásSzerző: Bakosné » hétf. aug. 27, 2012 9:44 am

Szerintem senki nem kötelezhet téged 3 hónapi fizetés nélküli munka után, hogy kéznél legyél felszámoláskor. A fentiekkel egyetértve átadod a papírokat, vagy otthagyod az irodában, és "utánam a vízözön" jelszóval, rendkívüli felmondással távozol. Aki akarja, megtalál mindent, csak nem olyan könnyen mint te.
Márti

U.i: Miért dolgoznál még további hónapokat ingyen, ajándékba?
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Könyvelő felmondás

HozzászólásSzerző: Csigabiga » hétf. aug. 27, 2012 10:35 am

Szia, a rendkívülit most már azonnali hatályú felmondásnak hívják. Nyugodtan mondj fel úgy, a felszámolónál meg írásban add be az igényedet az elmaradt munkabéreddel kapcsolatban, biztos ami biztos. Üdv: Szilvi
Csigabiga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelő felmondás

HozzászólásSzerző: Csigabiga » hétf. aug. 27, 2012 10:36 am

Amúgy mi éhen vesznénk ha egy hónap fizetés kimaradna. :(
Csigabiga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég