Adófórum

Adózási és számviteli információk

szakképzési 2012

Tb, munkaügy, bérterhek

szakképzési 2012

HozzászólásSzerző: tepimail » szomb. feb. 04, 2012 10:05 am

Szerintem sem kell a startosok után fizetni szakképzésit, ha a kifizetett összeg nem haladja meg a kedvezményezett járulékalapot.

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

szakképzési 2012

HozzászólásSzerző: olahneedit » szomb. feb. 04, 2012 3:58 pm

Szia! Ezt kifejtenéd bővebben? Miből következtettél arra, hogy a Start-osnak nincs szoc.ho alapja? A szakképzési alapja egyenlő a szoc.ho alapjával. Bevallom, én nem találtam olyan írást, hogy a szakképzési a "fizetendő" szoc.ho összegéhez lenne kötve. De nagyon megköszönném, ha meg tundál győzni az ellenkezőjéről.


Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

szakképzési 2012

HozzászólásSzerző: olahneedit » szomb. feb. 04, 2012 4:00 pm

Szia! Igen, a Start-osok után még mindig kedvezményes összeget fizetünk, de ez már nem "járulék" ,hanem szociális hozzájárulási adó. Ugyannarra aszámlaszámra és névre utaljuk, mint az összes többi szoc.ho-t.


Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

szakképzési 2012

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » szomb. feb. 04, 2012 5:54 pm

köszi a választ, már csak azt nem tudom, hogy akkor mit kell utalni aNAV -számláaszámoknál a  pirossal jelzett START kedvezményes járulék számlára. ( csak a 2011. decemberit ? )  Mari

fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

szakképzési 2012

HozzászólásSzerző: olahneedit » szomb. feb. 04, 2012 11:49 pm

Szia! Biztos, ami biztos megnéztem azt a listát. Igen, piros, de nem vastag piros. (Nevetséges, hogy miért nem tudnak egyértelmű útmutatást adni, és emiatt valóban félreérthető az a nyavajás piros. Meg, hogy egyáltalán pirosokról dilámmázunk. Más is nevetséges amit odafenn kutyulnak, de ezt most hagyjuk.) A lényeg, hogy sima pirssal azt akarják jelölni, hogy kifutó számlaszám. Igen, jól gondolod, utoljára a decemberit utaltuk erre az adónemre.


Sajnálom, hogy nem érkezett észrevétel arra, hogy hátha valóban nem kell a startos után szkhj-t fizetni. Pedig úgy örültem volna neki.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

szakképzési 2012

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » vas. feb. 05, 2012 7:37 am

  Szia ! én is megnéztem a listát ( amit eddig jónak gonoldtam , megingott ) ha a start piros de nem vastag , de nincs is áthúzva , minz a kifutó szlaszám akkor ??????


Jók gondolom, hogy az egyéni v. ősterm. stb a régi szlaszámokra, a foglalkozattó az új szlaszámokra utal? kakukktojás a strat szlaszám  ( piros de nem kövér és nincs áthúzva )  Mari

fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég