Adófórum

Adózási és számviteli információk

Korhatár előtti ellátásos mv.járuléka

Tb, munkaügy, bérterhek

Korhatár előtti ellátásos mv.járuléka

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

2012. évben foglalkoztatunk korhatár előtti ellátásban részesülő munkavállalót (tavaly még nyugdíjasnak minősült) . 10% nyugdíjjárulékot 4% természetbeni egbizt.járt.vonunk/vonni fogunk tőle. A kérdés az, hogy mivel nem minősülnek nyugdíjasnak kell-e tőlük 3% pénzbeli egbizt. és 1,5 munkaerőpiaci járt. vonni?


Szerintem nem de nem tudom kihámozni a törvényből, hogy miért is nem. Az onyf honlapján találtam egy linket, hogy a korhatár előttiekre is vonatkozik az ellátás melletti jövedelemkorlát, mely 93e x 18.


Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Korhatár előtti ellátásos mv.járuléka

HozzászólásSzerző: Finken » szer. jan. 25, 2012 12:55 pm

Szia!Kell vonni  még a 3% PEB-et, és a 1,5 % munkaerőpiacit. A NAV honlapján találod:


"Annak a személynek, aki 2011-ben saját jogú nyugdíjas foglalkoztatottnak minősült, például munkaviszonyban állott, a biztosítotti státuszát nem érinti az a változás, ha a nyugdíja korhatár előtti ellátássá alakul át, mivel a munkaviszonyra tekintettel továbbra is biztosítottnak minősül. Mivel ez a személy már nem tekinthető saját jogú nyugdíjasnak, ezért a foglalkoztató 2012-től már köteles levonni a foglalkoztatottól a 3 százalék mértékű pénzbeli egészségbiztosítási járulékot és a 1,5 százalék mértékű munkaerő-piaci járulékot is."


Üdv: Ági

Finken
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Korhatár előtti ellátásos mv.járuléka

HozzászólásSzerző: pseniko » szer. jan. 25, 2012 1:37 pm

Köszönöm, meg is találtam a NAV oldalán. Azonban felmerül a kérdés, hogy tavaly nyugdíjas, idén korhatár előttei ellátásos, és ebben az évben már kell tőle vonni 3+1,5%-ot , a nettó bérek megtartásánál ez a plusz levonás most minek számít? Nekik még jobban meg kell emelni a munkabérüket? Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Korhatár előtti ellátásos mv.járuléka

HozzászólásSzerző: ticus » szer. jan. 25, 2012 8:12 pm

A  bérkompenzációs rendelet a 2011.évi bruttó béreket veszi alapul a 2012.évi béremeléshez, nem azt kell nézni, hogy mennyi volt a nettója, így nem számít pl. az sem, hogy tavaly mondjuk járt neki a családi kedvezmény, idén pedig nem.

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 14 vendég