Adófórum

Adózási és számviteli információk

vasárnapi pótlék

Tb, munkaügy, bérterhek

vasárnapi pótlék

HozzászólásSzerző: be.szabi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!


 


Nagyon új vagyok még itt, elnézést, ha olyat kérdezek, amire már van válasz ...valahol. Próbálom körbejárni a munkaidőkeretes foglalkoztatás témát. Van egy minden nap nyitva tartó kisbolt. 3 alkalmazott, egy egyéni vállalkozó negyediknek. Úgy próbálom meghatározni az egyes emberek munkabeosztását, hogy minden héten legyen két pihenőnapjuk, illetve egy hónapban  legalább egyszer vasárnap ne dolgozzanak.


 


Jól tudom-e, hogy ha a munkaidőkeretet nem lépik túl, akkor nincs túlórájuk?


 


..illetve a vasárnapi munkavégzés miatt ilyen esetben nincs 50%-os bérpótlék?


 


.. ahoz, hogy ne kelljen műszakpótlékot fizetnem, elég, ha mindenki az adott napján reggeltől estig dolgozik? Mert így nem "váltják" egymást.


 


Mindezt persze normális fizetéssel honorálnám, de a pótlékszámítgatás nagyon nem tetszik, szeretném,ha mindenki egyenlő bért kapna.


 


Köszönöm: Szabi

be.szabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

vasárnapi pótlék

HozzászólásSzerző: cogito07 » pén. jan. 06, 2012 6:59 pm

Szia! Javaslom, a munkaidőkeret 4 havi legyen, akkor a legkönnyebb gazdélkodnod a napokkal. Nekem vagyonőreim vannak, az annyiban más, hogy készenlétinek minősül a munkakörük. Náluk, ha tudod biztosítani a heti 2 pihenőt, és azt, hogy a munkaidő és a pihenőidő egyensúlyba kerüljön a munkaidő-keret végére, akkor nincs pótlék. Én átvilágítattam a céget egy munkügyessel, ő azt javasolta, hogy mindezt egy tájékoztás formában megkapták. És munkaidőbeosztást náluk 7 nappal korábban egy hétre előre ki kell függesztenünk. cogito

cogito07
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

vasárnapi pótlék

HozzászólásSzerző: be.szabi » pén. jan. 06, 2012 7:42 pm

Még megnézem - valahol -, hogy a készenléti munka jellegénél fogva mit enged meg, és mit nem, de úgy rémlik, nem szabad összekeverni a minden nap nyitva tartó üzlettel.


Vasárnapi pótlékot sem kapnak így az embereid?

be.szabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég