Adófórum

Adózási és számviteli információk

Rokkant és rehab. ellátás?

Tb, munkaügy, bérterhek

Rokkant és rehab. ellátás?

HozzászólásSzerző: kovine » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mivel megjelent a megváltozott munkaképességűek ellátásáról szóló tv. ami szerit 2012 január 1.-től a rokkant nyugdíjasok és a rehab. járadékosok ellátást kapnak, így kikerülnek az egyéni vállalkozók a kiegészítő tevékenysgűek köréből, ha nem töltötték be az öregségi nyugdijkorhatárt. 


Jól gondolom, hogy a 11T1041-en be kell jelenteni őket 2012.01.01.-től főállású egyéni vállalkozóknak?


Ennek még ebben az évben el kell mennie a NAV felé?


 

kovine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rokkant és rehab. ellátás?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. dec. 29, 2011 6:29 pm

Szia!


Sajnos igen. Mivel a küldés minimum a jogviszony előtt egy nappal, így még idén.


Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Rokkant és rehab. ellátás?

HozzászólásSzerző: kkpbt » csüt. dec. 29, 2011 6:58 pm

Véleményem szerint elsősorban a 11T101E nyomtatvány benyújtása jöhet szóba, mivel a vállalkozás munkavégzésének a jellege  változik meg a törvény módosításával (ugyan ez számomra egyértelműen nem következik, hogy mától a "rokkant nyugdíjast" töröljük a szótárból és a normál vállalkozásra vonatkozó járulékfizetési szabályok vonatkoznak rájuk és ettől máris főfoglalkozású egyéni vállalkozó lesz) Az ilyen jellegű apró részletek még tisztázásra várnak. Pillanatnyilag nem kapkodom el a különféle ide-oda jelentgetéseket.


Ocó

kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Rokkant és rehab. ellátás?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. dec. 29, 2011 7:19 pm

Szia Ocó!


Sajnos csak azok maradhatnak kieg. nyugdíjasok (egyéni és társas vállalkozók), akik vagy már betöltötték a rájuk irányadó öregségi nyugdíjkohatárt, vagy a "40 éves nők". Az összes többi (előrehozott, rokkant stb.) kiesik ebből a körből, és amennyiben nincs máshol heti 36-os jogviszonyuk, akkor meg kell fizetniük a saját vállalkozásukban ugyanúgy a járulékokat, mint a "rendes" vállalkozóknak. Ezt több előadáson is elmondták ahol voltam, és napok óta kutakszunk már ebben a témakörban más kollégákkal. Ez a dolog sajnos már egyértelmű.


Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Rokkant és rehab. ellátás?

HozzászólásSzerző: kkpbt » csüt. dec. 29, 2011 8:00 pm

Kata !


Ezzel nem is vitatkozom, a törvényt ismerem, csak azzal van problémám, hogy most akkor milyen változás bejelentőt kell rájuk beadni? 11T101E vagy 11T1041, vagy netán mindkettőt ?


Ocó

kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Rokkant és rehab. ellátás?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. dec. 29, 2011 8:43 pm

Szerintem mind a kettőt be kell, mivel mind a kettőn van olyan amit érint. Esetleg azoknál tudom elképzelni hogy változásként csak 8 napon belül kell a 1041, akik valamilyen formában a 1041-en már jelentve vannak. De mivel a nyugdíjasokat nem kellett a 1041-en jelenteni, ezért most legfőképpen újként jöhetnek szóba.


Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Rokkant és rehab. ellátás?

HozzászólásSzerző: kisgulyi » pén. dec. 30, 2011 12:16 am

Sziasztok!


A rokkant nyugdíjasokkal kapcsolatban én azon nem tudok túllépni, hogy március 31.-ig kell jelezniük, hogy tudnak-e munkát végezni vagy sem. Ha tudnak dolgozni rehab ellátást kapnak, ha nem tudnak dolgozni rokkant ellátást.A vizsgálat dönti el mire lesznek jogosultak.


A másik problémám, nem mindegy hogy 5 éven belül vagy 5 éven túl éri el az öregségi nyugdíjkorhatárt és az sem hogy I-II vagy III. fokú rokkant. Teljes káosz van a fejemben.Az ösztöneim mégis azt súgják, hogy csak az új igényekre nem állapítanak meg nyugdíjat, a régieknél meg kell várni a felülvizsgálatot, melyet a III csoportúakkal kezdik.Mégsem járja, hogy egy könyvelő döntse el, minden határozat nélkül, hogy ki a rokkant és ki az ellátott. De ezt ne vegyétek készpénznek, mert fogalmam sincs mi a megoldás csak tipp!!


Egy biztos hogy hamarosan mi is jelentkezhetünk, hogy állapítsák meg a megmaradt munkaképességünket, mert idegileg ezt nem sokáig lehet csinálni, de lehet, hogy ez a célkitűzés. Na ennyi!!


Üdv, kitartás : kisgulyi

kisgulyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Rokkant és rehab. ellátás?

HozzászólásSzerző: kovine » pén. dec. 30, 2011 7:16 am

Sziasztok!


Mivel a tv. szerint mindenki aki nem éri el az öregségi nyugdijkorhatárt az "ellátott" lesz 2012 01.01.-től.


Más kérdés, hogy ha márc.31-ig jelentkezik, mit döntenek a felülvizsgálaton felőle.


Ezáltal sajnos ezek az emberek átesnek a főállású vállalkozó minősítésbe, ha nics esetleg még 36 ó. munkaviszonya.


Mivel pár nap van jan.01.-ig jó volna tudni, hogy mi helyes változás bejelentés?


Nekem már kavarog minden e fejemben azért fordultam hozzátok megerősítésre. Mivel a fórumon nem irt senki, azt gondoltam mindenkinek tiszta minden csak én vagyok homályban.


Várom a további hozzászólásokat is, hogy mi a helyes tenni valónk.


Üdv 


 

kovine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rokkant és rehab. ellátás?

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. dec. 30, 2011 8:17 am

Sziasztok!


A véleményen nekem is ez, hogy ez az egy része tiszta:


"Mivel a tv. szerint mindenki aki nem éri el az öregségi nyugdijkorhatárt az "ellátott" lesz 2012 01.01.-től."


Az összes többi zűrzavar, és az ember már a haját tépi, megint csak mi szívunk, mi görnyedünk a két ünnep között egész álló nap estig a ro..dt net előtt, és kutakodunk, hogy pár nap alatt értelmezzük és alkalmazzuk a frissen megjelenő törvényeket, és ráadásul még jól is! Mert ez az elvárás velünk szemben!!!


Jól mondod Kusgulyi, részünkre kéne már megállapítani egészségkárosodási ellátást!


Kata


 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Rokkant és rehab. ellátás?

HozzászólásSzerző: baloghkalmanne » pén. dec. 30, 2011 8:38 am

Sziasztok!


Sajnos ezt nehéz eldönteni, hogy ténleg be kell jelenteni Őket, mert a HVG TB különszám sem jelent még meg, s T/5000-es tv-hez az utolsó pillanatban is került be módosítás, így a kieg. tevékenység közé tartozók körét is módosíthatják. Jelenleg sajnos biztosat nem tudni, s,ha a nyugdíjkorhatár előttiek, akik betöltötték az 57. évüket is valami okból beletartoznak a kieg. tev. közé?


Erzsi


 

baloghkalmanne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron