Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fizetett ünnepen éjszakai munka

Tb, munkaügy, bérterhek

Fizetett ünnepen éjszakai munka

HozzászólásSzerző: pelin » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogyha valaki november 1-jén, a fizetett ünnepen  éjszaka 1 órát (22-23) dolgozott, akkor azt hogyan számfejtsem. Kamionsofőr és november 1-jén hétfőn indult el, hogy a másnapi munkáját fel tudja venni. Alapbére 78.000 Ft,  akkor november 1-re a fizetett ünnepre a bére 3.391 Ft, éjszakai vezetés 78000/23*8*115%= 488 Ft. És még akkor mit kell számfejtenem, hogy ünnepnapon dolgozozz, az 1 órára +50% vagy 100%? Köszönöm, Pelin

pelin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Fizetett ünnepen éjszakai munka

HozzászólásSzerző: kisgulyi » pén. nov. 11, 2011 8:08 pm

Szia Pelin!


Nem nagyon fogom látni mit írok, mert olyan aprók a betűk, de megpróbálom.


Novemver 1-re megkapja az aznapi munabérét, ahogy számoltad 3391 Ft-ot || 1 napi távolléti díjat ezt a fizetett ünnep miatt.Ha a távolléti díj megegyezik a személyi alapbérrel, akkor ez is 3391 Ft, de ha van műszakpótlék vagy túlóra tényező akkor más lesz az összeg.


Az 1 órára jutó éjszakai pótlék 78000/174 Ft = 1órai bér x 15 % éjszakai pótlék x 1 óra


A fizetett ünnepi munkavégzése miatt még egy nap szabadnapot is kell hogy kapjon


üdv. kisgulyi

kisgulyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fizetett ünnepen éjszakai munka

HozzászólásSzerző: pelin » szomb. nov. 12, 2011 3:33 pm

Szia! Köszi a váalszt, de még sajnos nem értem egészen. A fizetett ünnepre járó 3391 Ft az ok, az ájszaki 1 óra túlórát nekem a program 488 Ft-ra számolja ki,  ha azt nézem, ahogy te írtad, úgy nekem 515 Ft jön ki. 


Illetve most arra, hogy ünnepen dolgozott én csak arra az 1 órára számfejteném a bérét, nem az egész napra. Azért bajos a dolog, mert kilépő dolgozó és már kihasználta az arányosan járó szabadságát, plussz napot nem tudunk neki kiadni.


Szóval az én számításaim szerint:


fizetett ünnep 3391 Ft


ünnepen való munkavégzés 3391/8*1*100%= 424 Ft


éjszakai munka: 3391/8*1*115%= 488 Ft


Összesen: 4303 Ft


Légyszi javíts ki, ha nagyon rosszul gondolom! Köszönöm, Pelin

pelin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Fizetett ünnepen éjszakai munka

HozzászólásSzerző: kisgulyi » szomb. nov. 12, 2011 8:03 pm

Szia Pelin!


Én a kérdésedből nem olvastam ki, hogy túlótáról is kérdezel, most hogy újra tüzetesen elolvastam a kérdésed, úgy érzem nem is értem igazán. Azt írod november 1-én hétfőn indult el, az nem lehet mert nov.1 kedd és fiz ünnepen 22-23 óráig dolgozott egy órát és mit csinált 22 óra előőt és 23 óra után.


Feltételeztem, hogy munkaidőkeretben alkalmazzátok, akkor az éjszakai pótlékhoz és a túlórához is az osztószám 174 , ha teljes munkaidőben foglalkoztatjátok és keret esetén a rendkívüli munka /túlóra a keret végén kerül elszámolásra.


Bocsi, de így, hogy a kérdést nem értem passzolok.


kisgulyi

kisgulyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fizetett ünnepen éjszakai munka

HozzászólásSzerző: pelin » vas. nov. 13, 2011 8:52 am

Szia! Bocsi, ha értetlenül írtam le. Nem munkaidőkeretben vannak foglalkoztatva. November 1-én kedden este 22-23 óráig dolgozott az illető. 22 órakor indult el Szombathelyről és 23 órakor megállt Wiener Neustadtban. Ennek az 1 órának a bérszámfejtésével van a problémám. Azért beszéltem túlóráról, mert az éjszakai vezetést 115%-on számfejtem. Kedden este, tehát másnap pedig beadta a felmondását és nem volt hajlandó tovább dolgozni, ezért bajos, hogy a fizetett ünnepen való dolgozásért még szabadnapot sem tudunk kiadni neki...

pelin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég