Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nemzetközi tehergép. vezetők számfejtés

Tb, munkaügy, bérterhek

Nemzetközi tehergép. vezetők számfejtés

HozzászólásSzerző: dokukedi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Nemzetközi tehergépkocsi vezetők bérszámfejtésével kapcsolatban lenne kérdésem. A munkaszerződésük úgy szóll, hogy heti 40 óra kötetlen munkaidő. Ha ezt egy hónapra vetítve nézem, akkor nem férnek bele, pl ebbe a hónapba a 20*8=160 órába. A vezetési idő és a készenléti idő együttesen több mint 200 óra. A sofrőrök szpombaton is dolgoznak. Ebben az esetben szerintetek hogyan csináljam a bérszámfejtést? Én alapbért számfejtenék nekik, plusz a hétvégi munkavégzésér és a heti munkaidő túllépésért 150% pótlék. Az éjszaki vezetésért 115% pótlék. Könyvelő vagyok, tehát a bérszámfejtéshez annyira nem értek. Légszíves segítsetek: Előre is köszönöm. Dóri

dokukedi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Nemzetközi tehergép. vezetők számfejtés

HozzászólásSzerző: virgács » vas. nov. 27, 2011 11:38 am

Szia! Célszerű munkaidőkeretet alkalmazni az esetükben. Így pl. kéthavi munkaidőkeret esetén a következőképpen néz ki a számfejtés:


első hónapban alapbért kapnak, éjszakai munkavégzés utáni pótlékot (ahogy te is írtad 15%), valamint kiküldetési díjat. Itt még nem kapnak túlóra pótlékot, mert nem tudom, hogy lesz-e túlórájuk, tehát azt sem nézem, ebben az első hónapban hány órát dolgoztak.


második hónapban kapják a fentieket, és itt kell megnéznem, ténylegesen hány órát dolgoztak. Ha ez több, mint a munkaidőkeretre eső munkanapok száma*8óra, akkor az e feletti időre kell számolni 50%-os túlóra pótlékot is.


Természetesen ha a munkaidőkeret időtartama meghaladja a két hónapot, akkor a túlórát csak az utolsó hónapban számolom el.

virgács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Nemzetközi tehergép. vezetők számfejtés

HozzászólásSzerző: dokukedi » hétf. nov. 28, 2011 8:24 am

Szia! Köszi, hogy válaszoltál.  Ha munkaidőkeret van, akkor abban meghatározhatom akár úgyis, hogy munkaidő a készenlét miatt napi 12 óra? Mert igazából a bérszámfejtés csak a tiszta vezetési időre van, a készenléttel senki nem törődik. Van amikor a sofőrök szombaton is dolgoznak, azt nindig túlórába számfejtjük 150%. De nem kapnak érte másik pihenőnapot. Terljesen bizonytalan vagyok...

dokukedi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Nemzetközi tehergép. vezetők számfejtés

HozzászólásSzerző: virgács » vas. dec. 04, 2011 8:19 am

Nálunk úgy működik, hogy én megkapom a kollégától a ledolgozott napok és órák számát, valamint az éjszakai munkavégzés idejét. Azt soha nem tudom, hogy ezeket az órákat a hónap melyik napján dolgozta. Lehet, hogy szombaton is dolgozik, de a munkaidőkeret miatt ez mindegy is.


Miért vannak készenlétben a sofőrök?

virgács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Nemzetközi tehergép. vezetők számfejtés

HozzászólásSzerző: dokukedi » hétf. dec. 05, 2011 8:39 am

Szia!  Igazából a mostani bérszámfejtéssel az a baj, hogy heti 40 óra a munkaidejük, de ennél sokkalta többet dolgoznak, mert naponta kb 12 órát, sőt még valamikor szombaton is, így a heti 40 óra helyett van nekik kb 70 óra  és a hétre eső +30 óra nincs tólórába kifizetve.  (kivéve szombat és az éjszakai vezetés)


Ha mondjuk havi munkaidőkeretet alkalmazunk január 1-től, és a söfőrők napi 12 órát dolgoznak átlagban, akkor januárra vetítve hogyan kell számolni? Köszönöm, Dóri

dokukedi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Nemzetközi tehergép. vezetők számfejtés

HozzászólásSzerző: virgács » hétf. dec. 12, 2011 9:42 am

Én a következőképpen számolnám el:


a januári munkanapok száma 22*8 óra=176 óra - erre kapnák az alapbérüket


22 nap*12 ledolgozott óra=264 óra


264-176=88 óra túlóra - erre kapnák a túlóra alapot és az 50%-os bérpótlékot.


||ha volt éjszakai munkavégzés, az arra járó pótlékot is.


 


Egyébként szerintem nagyon sok a túlórájuk.

virgács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron