Adófórum

Adózási és számviteli információk

táppénz igénylés

Tb, munkaügy, bérterhek

táppénz igénylés

HozzászólásSzerző: mátéedit » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztot!


Tudtok valamit arról, hogy változott-e a táppénz igénylés menete nem kifizetőhelyeknél? Azt a "fülest" kaptam, hogy a foglalkoztatói igazolást már nem lehet postai úton, vagy személyesen benyújtani, csak elektronikusan. Megpróbáltam utána nézni, sehol nem találtam semmit, viszont az OEP oladlán már nem látom ezt a nyomtatványt. A bérprogramom informatikusaitól a mai napon kaptam egy értesítést, hogy változott a program az OEP-es nyomtatványok miatt. Ennél többet nem tudok.


Remélem tudtok segíteni, illetve ha tényleg változott, akkor a többieknek is felhívjuk a figyemét.


Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

táppénz igénylés

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. szept. 01, 2011 6:33 am

Nyomtatványok és útmutató itt, de a kinyomtatott nyomtatványt - legalábbis egyelőre- még postai úton is be lehet küldeni, akinek nincs regisztrációja.


 


http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,26645934&_dad=portal&_schema=PORTAL&tmodule=1


 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

táppénz igénylés

HozzászólásSzerző: mátéedit » csüt. szept. 01, 2011 6:58 am

Köszönöm.


Megnézegettem, nem tudod, ezt a nyomtatványt mikortól kell használni? Mert múlt héten adtam be egy táppénz igénylést még a régi nyomtatványon. És mikortól kell vajon elektronikusan beadni?


Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

táppénz igénylés

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. szept. 01, 2011 7:46 am

A tv-ben az van, hogy július 1-től- 2011. évi LXXXI. tv:


6. § Az Ebtv. 61. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki:


„(5) A kifizetőhellyel nem rendelkező munkáltató a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, a táppénz, a baleseti táppénz iránti kérelmeket kizárólag az OEP honlapján közzétett számítógépes program segítségével töltheti ki és állíthatja elő.”


89. § (1) Ez a törvény – a (2) és (3) bekezdésben foglalt kivétellel – 2011. július 1-jén lép hatályba.


(2) A 38–41. § 2011. szeptember 1-jén lép hatályba.


(3) A 83. § (2) bekezdése 2012. január 1-jén lép hatályba.


(4) Ez a törvény 2012. január 2-án hatályát veszti.


106/2011.Korm.rend.




4. §


(1) A Kr1. 37. § (1) és (2) bekezdése helyébe a következı rendelkezések lépnek:



„(1) Ha a foglalkoztatónál társadalombiztosítási kifizetıhely (a továbbiakban: kifizetıhely)


nincs, a foglalkoztató a terhességi-gyermekágyi segélyre, a gyedre, a táppénzre, a baleseti


táppénzre vonatkozó kérelem elbírálásához „Foglalkoztatói igazolás”-t állít ki, és azt a


biztosított által benyújtott igazolásokkal együtt – gyermekgondozási díj iránti kérelem esetén


ezzel a kérelemmel – öt napon belül a (2a) bekezdésben foglaltaknak megfelelıen a székhelye


(telephelye) szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervnek megküldi. A


foglalkoztató a kérelem, illetve igazolások átvételét, beérkezését hitelt érdemlı módon köteles


igazolni.


(2) Az „Igénybejelentés táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj,


baleseti táppénz igényléséhez” elnevezéső nyomtatvány kiállítására kötelezett a (2a)


bekezdésben foglaltaknak megfelelıen nyújthatja be a pénzbeli ellátás iránti igényét a


székhelye (telephelye) szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervhez.”


(2) A Kr1. 37. §-a a következı (2a) bekezdéssel egészül ki:


„(2a) Az Ebtv. 61. § (5) bekezdése szerinti kérelem kinyomtatva és aláírva személyesen


vagy postai úton nyújtható be, vagy regisztrációt követıen elektronikus úton – ügyfélkapun


keresztül – küldhetı meg az egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervhez.”


Ha még a régi nyomtatványt küldted, valószínű hiánypóütlásra szólítanak fel, esetleg érdeklődhetsz a területi oep Pénzbeli ellátási osztályánál.


Ha akrsz már most is regisztrálhatsz.


üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

táppénz igénylés

HozzászólásSzerző: mátéedit » csüt. szept. 01, 2011 8:08 am

Nagyon köszönöm a válaszokat. Igen, már kinyomtattam a regisztrációs lapot, hogy elkezdjem már most a regisztrációt.


Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron