Adófórum

Adózási és számviteli információk

Cs. adókedv. érettségi után +2 év szakképző

Tb, munkaügy, bérterhek

Cs. adókedv. érettségi után +2 év szakképző

HozzászólásSzerző: Feel » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


Én az ügyben kérnék véleményt, hogy mi van abban az esetben, ha a munkavállaló gyermeke 2011. márciusában töltötte be a 19. életévét, és le is érettségizett júniusban. Addig ok, hogy a tankötelesség megszűnése után családi pótlék az adott tanév végéig jár, tehát június végéig, azaz az családi kedvezmény is addig jár rá. Viszont a gyermek szeptembertől folytatja a tanulmányait a középiskola 13-14. szakképző osztályában, tehát a családi pótlék is, és vele együtt a családi adókedvezmény is (mivel 2012 márciusában lesz 20 éves) 2012. júniusáig jár szerintem.


De mi van 2011. július és augusztus hónappal? Akkor nem jár családi pótlék, majd csak ha szeptemberben újra megigényli. Akkor viszont úgy tudom kérheti visszamenőleg 2 hónapra is, igaz?


Mit tehet a munkavállaló? Mondja le a családi adókedvezményt július-augusztusra, és később majd az adóbevallásában igényelje vissza az összeget, vagy ne adjon be változás bejelentést, hiszen visszamenőleg erre a 2 hónapra is meg fogja kapni a családi pótlékot, és így jogosan vette igénybe erre a két hónapra is a kedvezményt?


Melyik megoldás a célszerűbb?


A válaszokat előre is köszönöm!


 

Feel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron