Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ügyvezetésért járó díj bevallása 0708-ason

Tb, munkaügy, bérterhek

Ügyvezetésért járó díj bevallása 0708-ason

HozzászólásSzerző: gerine » csüt. máj. 03, 2007 8:32 pm

Igen, meg van bontva, mert a jogviszonyonként más más jövedelemtipus lesz, Munkabér, egyéb nem önálló tevékenység, stb.
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ügyvezetésért járó díj bevallása 0708-ason

HozzászólásSzerző: Lkarcsi45 » pén. máj. 04, 2007 7:28 am

Lenne még egy ehhez kapcsolódó kérdésem. Az ügyvezetésért kapott összeg más, nem önálló tev.ből származó jövedelem. Levonja belőle a cég az SZJA-t, és megfizeti a 11%-ehot. Kérdésem: a "bruttó" összeget ugyanúgy 541 bérköltségre kell-e könyvelni, illetve alapja-e így a szakképzési hozzájárulásnak?

Lkarcsi45
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ügyvezetésért járó díj bevallása 0708-ason

HozzászólásSzerző: gerine » pén. máj. 04, 2007 7:57 am

Én az 55-re könyvelem, és nem alapja a szakképzési hj-nak.
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ügyvezetésért járó díj bevallása 0708-ason

HozzászólásSzerző: validitas » pén. máj. 04, 2007 9:19 am

Szia!

A számviteli tv. szerint ez is bérköltségnek minősül, és a szakképzési alapja a bérköltség. A megbízási díjak beletartoznak a bérköltségbe, nem 55-be könyvelendő.

2000.évi C tv. a számvitelről 79.§ (2).:

(2) Bérköltség minden olyan - az üzleti évhez kapcsolódó - kifizetés, amely a munkavállalókat, az alkalmazottakat, a tagokat megillető, az érvényes rendelkezések szerint bérként vagy munkadíjként elszámolandó járandóság, ideértve a természetes személy tulajdonos (tag) személyes közreműködése ellenértékeként kivett összeget is, az alkalmazásban állók és a munkavégzésre irányuló további jogviszonyban állók részére az üzleti évre bérként számfejtett, elszámolt összeg (ideértve az üzleti év után elszámolt, jóváhagyott prémiumokat, jutalmakat, valamint a 13. és a további havi fizetést is), amely elemeiben megfelel a statisztikai elszámolások szerinti keresetnek, függetlenül attól, hogy az ilyen címen kifizetett összegek után kell-e személyi jövedelemadót fizetni vagy sem, illetve alapját képezi-e vagy sem a társadalombiztosítási járulékoknak.

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ügyvezetésért járó díj bevallása 0708-ason

HozzászólásSzerző: csomos.istvan » pén. máj. 04, 2007 9:51 am

validitas!

Az általad idézett szöveg szerintem pont azt igazolja, hogy nem bér, hiszen ez nem munkabér, nem munkadíj, nem is személyes közreműködés díja.

 

István

 

csomos.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ügyvezetésért járó díj bevallása 0708-ason

HozzászólásSzerző: validitas » pén. máj. 04, 2007 10:03 am

István!

A munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony - szerinted nem a megbízási szerződésnek felel meg?  Ami alapján az ügyvezetésért járó megbízási díjat kapja?  Ugyanis az új Gt.szerint az ügyvezető az ezzel járó tevékenységét megbízási jogviszony keretében végzi. A statisztikai elszámolások szerinti kereset fogalmába is beletartozik a megbízási díj , a www.ksh.hu-n megtalálható.

Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ügyvezetésért járó díj bevallása 0708-ason

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » pén. máj. 04, 2007 10:10 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ügyvezetésért járó díj bevallása 0708-ason

HozzászólásSzerző: gerine » pén. máj. 04, 2007 1:57 pm

A kérdező aggálya az, hogy az ügyvezető megbízási díja nem éri el a minimálbér 30 %-át, tehát nem biztosított. Ha a 08-02-ből kettőt töltesz ki, nem kéri a 08-01-ből is a második oldalt? Az viszont 0 adattartalommal megy, mivel nincs járulékalap. A 0 adattartalommal van értelme elküldeni?
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ügyvezetésért járó díj bevallása 0708-ason

HozzászólásSzerző: Lkarcsi45 » pén. máj. 04, 2007 7:04 pm

Igen, pontosan ez az aggályom. Nekem egyszer már kidobta hibának hogy a 08-01 és 02-es lapnak együtt kell lenni, nem lehet csak az egyik. Olga, te töltesz ki 01-esből lapot 0-ásan?
Lkarcsi45
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ügyvezetésért járó díj bevallása 0708-ason

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szomb. máj. 05, 2007 5:15 am

Először én is úgy gondoltam, ahogy István írta, de találtam egy APEH állásfoglalást a témában, ahol összeszedetten le van írva, hogy miért is lesz ez bér. Ha valakit érdekel leírom a számát. A lényeg, hogy a KSH szerint a megbízási díjjal foglalkoztatottak is beletartoznak az állományi létszámba és a jövedelemük keresetnek számít. A munkaúgyi statisztika útmutatóját is megnéztem és igazuk van, úgyhogy úgy van ahogy Böbe írta!

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron