Adófórum

Adózási és számviteli információk

biztosítási jogviszonyok lekérdezése

Tb, munkaügy, bérterhek

biztosítási jogviszonyok lekérdezése

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves fórumozók!

Nagy bajban vagyok, illetve nagy bajban van az a kft, akinek most vettem át a könyvelését. Ketten viszik a céget, tudomásuk szerint társas vállalkozói jogviszonyban. Átnézve a korábbi anyagaikat, elég zűrzavaros a helyzetük. Egymásnak ellentmondó adatok vannak a könyvelésben, pl. a 08-as bevallásokon valóban a társas vállalkozói jogviszonynak megfelelően egyéb nem önálló tevékenységből származó jövedelmek kerültek bevallásra. De pl. nyenyikben munkaviszonyosként lettek lejelentve. 1041-es bejelentőlapból mindösszesen egyet találtam, azon munkaviszony került bejelentésre az egyik tagnál. Bérszámfejtésük nincs...egyetlenegy bérpapírt sem kaptam a korábbi évekre. Természetesen a korábbi könyvelő elérhetetlen.

A kérdésem az lenne, hogy hol lehet annak utánanézni illetve milyen szervet kell ahhoz megkeresni, hogy a 2002. óta fennálló (ezóta működik a kft.) jogviszonyaikat tisztázni tudjam? Konkrétan hogy milyen időszakra milyen jogviszonyban dolgoztak a cégnél?? Szeretném rendezni a dolgaikat idéntől.
sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron