Adófórum

Adózási és számviteli információk

oep jövedelem igazolás

Tb, munkaügy, bérterhek

oep jövedelem igazolás

HozzászólásSzerző: kisjuhasztimea » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

sziasztok!
Előre is mindenkinek köszönöm a válaszokat, hisz új vagyok és nem tudom, hogy kell megköszönni..

A kérdésem az oep jövedlem igazolás könyvet hol lehet beszerzni, több cégnek is lehet bele vezetni vagy mindne cégnek kell külön?
Visszamenőleg is lehet venni és kitölteni, mert nekm kellen egy cégnek tavalyi évre és nem tudom van e neki szerintem nincs, kicsit trehány cég, de van ilyen???
kisjuhasztimea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

oep jövedelem igazolás

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » kedd feb. 14, 2012 3:24 pm

Csak a jogegységi döntés kötelező mindenkire, egy eseti sajnos nem. Ennek ellenére én próbálkozom a gépi nyomtatvánnyal és most eldöntöttem írásbeli állásfoglalást kérek a miért csak a kézzel kérdésre. Ajánlom ezt másnak is, hátha észbe kapnak, ha többen bombázzuk őket.

Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

oep jövedelem igazolás

HozzászólásSzerző: holecs » kedd feb. 14, 2012 5:59 pm

Sárgafilc! Jól teszed. Én is szoktam nekik nyervogni, hátha-nátha.


 

holecs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

oep jövedelem igazolás

HozzászólásSzerző: szabohajnalka@velvet.hu » csüt. márc. 08, 2012 8:40 am

Csak tájékoztatásként szeretném mindenkivel közölni, hogy ma hívott az OEP, hogy ellenőrzést akarnak nálam lefolytatni, mert én is az RLB-s jövedelemigazolást használom, és mikor az ügyintéző szóvátette a tömböt, akkor átküldtem neki a bírósági itéletet, ahol elmarasztalták az OEP-et mert hogy nem kötelező csak kfizetőhelyeknek ez a tömb. Erre mindjárt "rámküldte az ellenőröket", így jönnek ki személyesen ellenőrizni! Na, most mit csináljak? Rohanjak be venni, vagy várjam meg míg szétellenőriznek?

szabohajnalka@velvet.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

oep jövedelem igazolás

HozzászólásSzerző: benevar » csüt. márc. 08, 2012 9:11 am

Egy tb-vel kapcsolatos szakmai konferencián az előadó felhívta a figyelmet arra, hogy a rendszeres jövedelmek tekintetében minden foglalkoztató a szigorú számadású nyomtatványnak minősülő OEP jövedelemigazolást köteles használni. A nem rendszeres jövedelmeknél jó a gépi igazolás is. Hivatkozott az interneten elterjed bírósági ítéletre, ami anno szakmai lapban is megjelent. Ugyanakkor hozzátette, hogy fellebbeztek (első és másodfokon is) és végül az egészségbiztosító megnyerte a pert és ezt az ítéletet a cég már nem "kürtölte szét",  hivatalból, a végső ítélet kimenetélének elterjesztésével kapcsolatban a céghez hasonlóan nem járhatnak el.


 


A táppénz kifizetés költségvetési bevételt-kiadást érint,  miért ne kapcsolódhatna szigorú számadású nyomtatványhoz.

benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

oep jövedelem igazolás

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. márc. 08, 2012 9:50 am

Benevar, annak idején sokat vitatkoztam erről egy OEP-es osztályvezetővel, aztán a revizorral (akit ránk küldött) is váltottunk pár szót.


Mindketten elismerték, hogy a rendelet szerint nem kötelező, viszont nekik belső utasításuk van rá, mely szerint muszáj kérniük...

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

oep jövedelem igazolás

HozzászólásSzerző: benevar » csüt. márc. 08, 2012 10:24 am

Szia! Személy szerint nem ezt olvasom ki a rendletből:


37. § (3) Ha a biztosított a keresőképtelenség vagy a gyed igénybevétele, illetőleg a szülés napját megelőző két éven belül más foglalkoztató(k)nál biztosítási jogviszonyban állt, ezt a tényt a "Foglalkoztatói igazoláson" jelezni kell, továbbá


b) az ellátás alapját képező jövedelmet pedig a 37/A. § szerint kiállított a "Jövedelemigazolás egészségbiztosítási ellátás megállapításához elnevezésű nyomtatványokkal kell igazolni, melyet a foglalkoztató a "Foglalkoztatói igazolás"-sal, az egyéni vállalkozó pedig a kérelemmel együtt köteles benyújtani.


37/A. § (1) A Tbj.-ben meghatározott mértékű pénzbeli egészségbiztosítási járulékfizetési kötelezettséggel járó jogviszony megszűnésekor a foglalkoztató a „Jövedelemigazolás az egészségbiztosítási ellátás megállapításához” elnevezésű nyomtatványon (a továbbiakban: jövedelemigazolás) köteles igazolni a megelőző naptári év első napjától a jogviszony megszűnésének napjáig a biztosított pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmét és azon időtartamokat, amelyekre a biztosítottnak pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelme nem volt. A jövedelemigazolásra külön fel kell vezetni az irányadó időszakban kifizetett nem rendszeres jövedelem végösszegét. A jövedelemigazolás mellékletét képező pótlapon kell szerepeltetni a nem rendszeres jövedelem összegét, jogcímét, megjelölve a kifizetésre való jogosultság időtartamát, valamint a kifizetés időpontját.


Lehet, hogy a szavakon lovagolok, de benne van a foglalkoztató (nem kizárólag kifizetőhely), a  köteles  és a nyomtatvány szó is.

benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég