Adófórum

Adózási és számviteli információk

Miből számolják a GYED-et?

Tb, munkaügy, bérterhek

Miből számolják a GYED-et?

HozzászólásSzerző: Emese78 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A kérdésem a TGYÁS és a GYED összegére vonatkozik.
2009.decemberétől főállású egyéni vállalkozó vagyok, viszont 2010.szeptemberétől emellett egy napi 6 órás munkaviszonyom is van. 2011.októberére babát várok.
A TGYÁS folyósítása már az idén megkezdődik, amit a 2010-es jövedelmem után számolnak ki. De az összes jövedelmem után kapom vagy csak az egyéni vállalkozói kivétem után?
A GYED-et már 2012-ben fogom kapni a 2011-es jövedelmem után. A következő képpen gondolkodtam: februárra megfizetem az egész éves várható ev-i jövedelmem után a járulékokat (kb. 600.000 forint) és március 1-jétől átkérem magam 8 órás munkaviszonyba. Így az egyéni vállalkozói kivétem és a munkabérem után is kapnám a GYED-et. Mivel úgy tudom, hogy mindkettő nem számít bele a GYED alapjába, ha párhuzamosan állnak fenn. Jól tudom?

Egy másik dolog, amin igen csak felháborodtam: több helyen olvastam, hogy GYED-re az jogosult, akinek a szülést megelőző 2 évben legalább 180 napos biztosítási jogviszonya állt fenn. A GYED alapja az előző éves keresete. Ha a 180 nap nem áll fenn, akkor alanyi jogon jogosult a GYED-re, összege a min.bér kétszeresének 70 %-a. Kvázi: Aki szorgalmasan dolgozik, de csak minimálbérre van bejelentve, az jóval kevesebb GYED-et kap, mint a ki soha életében nem dolgozott? Ez tényleg lehetséges?

A válaszokat előre is köszönöm!

Emese
Emese78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron