Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mi alapján kell bevállalni a dupla járulékalapot?

Tb, munkaügy, bérterhek

Mi alapján kell bevállalni a dupla járulékalapot?

HozzászólásSzerző: 835 » vas. okt. 08, 2006 5:44 pm

Jutka58!

Akkor a Te véleményed szerint az Otp, vagy a Mol ha a takaritónőjének nem fizet min.300e-et akkor komoly ellenörzésre számíthat?!, mert megtermeli bőven.

Kérdező!

Véleményem szerint ez az ellenőrzés egy lelki teror, és nem kellene tőle megijedni. Eddig se tiltotta semmi az apehnak, hogy ellenőrizzen, és nem csak a tagi hitel vonatkozásában. Senkinek nem tünik fel náluk, hogy évekóta minuszos a vállalkozás, egy kereskedelemmel foglalkozó cégnél, és ráadásul minden negyedévben visszaigénylő áfája van, amit rendre a járulékaira vezet, tehát még azt sem fizeti ténylegesen. 8 éve soha sem volt semmilyen /csak adategyeztetés/ ellenőrzése. Nekem az lenne a gyanus, aki most gyorsan bevállalja a 125 e Ft-os alapot, én ezeket vizsgálnám, mert az fél valamitől, ha fél akkor viszont van mit keresni, és meg is találnám az eltitkolt jövedelmeit, a luxus körülményeit finanszirozó forrást. De nem csak én, Ti is. És igenis tessék őket számon kérni, becsült jövedelemmel, mulasztási birsággal együtt, ne fünyiró elven mindenkit megsarcolni, a nagy striciktől kezdve a falusi cipészmesteren át, aki beijed, mert a szomszédasszonynak a 600 ft-os sarkalásról nem adott számlát.

Én is voltam a héten egy továbbképzésen, és a Pm-től jött előadó elmondta, hogy pld. az eva-sokkal nincs mit tenni, hiszen ott a leavezott jövedelme a megélhetés forrása, nincs mit ellenőrizni rajtuk. De azon a min.béres vállalkozón sincs akinek a férje/felesége papiros tisztességes nagyságu jövedelemmel rendelkezik.

Ezeket Ő hozta példának. És vannak olyan munkák amelyek nem is érnek többet a minimál bérnél. Szvsz egyedi esetekről van szó, Te elmondhatod a véleményedet, ismerve az ügyfeled vállalkozását, de a döntés az övék. Ha  a 06T1031 mellett döntenek irasd velük alá.

 

835
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mi alapján kell bevállalni a dupla járulékalapot?

HozzászólásSzerző: pocsimari » szer. nov. 15, 2006 9:08 pm

Szerintem,ha az alkalmazott nem kap csak 62500.-ft,akkor nem egészséges dolog bevállalni grátisz a duplajárulék fizetést,mivel már ez nekem is gyanus,hát még az APEH nek.Azok sem hüjék,Ha 2006 -ban honapról hónapra csak a minimálbért tudtam magamnak biztosítani a saját kisvállalkozásombol,és legfeljebb egy alkalmazott,vagy segítőcsaládtak van a vállalkozásomban ,de szeptembertől miközben semmi sem válltozott,rögtön a dupláját betudom fizetni,ez több mint gyanus.Ugyan is a minimálbér nem azt jelenti hogy az után kell fizetni,hanem ha több volt a jövedelmem szeptember elött,akkor akkor is a több után kellet volna fizetnem.Vagy nem igy gondoljátok??Bárkit bármikor ellenőrizhetnek nem tudjuk hogy mi alapján.
pocsimari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron