Adófórum

Adózási és számviteli információk

családi adókedvezmény tiszteletdíjból

Tb, munkaügy, bérterhek

családi adókedvezmény tiszteletdíjból

HozzászólásSzerző: kgandras » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Nekem kizárólag tiszteletdíjból származik jövedelmem és azt a tájékoztatást kaptam a kifizetőtől, hogy tiszteletdíjból nem vehetem igénybe a gyermek után járó adókedvezményt. Ez tényleg így van, vagy rosszul tájékoztattak?
kgandras
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

családi adókedvezmény tiszteletdíjból

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. jan. 13, 2011 1:31 pm

Én nem állítanám határozottan, hogy nem lehet igénybe venni. Hiszen még a bérleti díjból is igénybe vehető a családi kedvezmény. A családi kedvezmény az összevont adóalapból érvényesíthető, s a tiszteletdíj is az összevont adóalap része. 
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

családi adókedvezmény tiszteletdíjból

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. jan. 13, 2011 1:35 pm

Így van. Mármint úgy, ahogy madora mondja.
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

családi adókedvezmény tiszteletdíjból

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. jan. 13, 2011 1:39 pm

 

Szia András!

Közben meg is találtam a pontos szöveget:

"Az összevont adóalap a nem önálló tevékenységből - pl. munkaviszonyból -, az önálló tevékenységből - pl. megbízási jogviszonyból - származó jövedelmek, valamint az Szja tv. szerinti egyéb jövedelmek adóalap-kiegészítéssel növelt összege, azaz az említett jövedelmek összegének 1,27-szerese"

Az ügyvezető tiszteletdíja nem önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül az szja tv. szerint.  Az adóelőleg ugyanúgy a szuperbruttósított összeg után kerül megállapításra, mint a munkabér esetében.  Az összevont adóalap részét képezi, így a családi kedvezmény az adóalap megállapításánál figyelembe vehető. Azt jvasolom, hogy a bemásolt szöveg alapján konzultálj még egyszer a kifizetővel.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 14 vendég

cron