Adófórum

Adózási és számviteli információk

M30 és/vagy Adatlap

Tb, munkaügy, bérterhek

M30 és/vagy Adatlap

HozzászólásSzerző: andiszaz » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Egy könyvelőiroda könyvelője nagyon magabiztosan állította, hogy az év közben kilépőknek is ki kell állítani az M30-ast év végén. Én ezt irreálisnak tartom, de azért nem zörög a haraszt... 

Andi

andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

M30 és/vagy Adatlap

HozzászólásSzerző: Bakosné » csüt. jan. 13, 2011 9:21 am

Én nem tudok arról, hogy ez kötelező lenne. De ha mondjuk sok egyszerűsített foglalkoztatás volt, akkor ésszerűnek tartom, hogy az szedje össze az éves összesent aki foglalkoztatta, akkor nem marad ki nap.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

M30 és/vagy Adatlap

HozzászólásSzerző: l.nora » csüt. jan. 13, 2011 10:22 am

Szia !

Én is úgy tudom, hogy ezt a nyomtatványt kell kiállítani a munkaviszony megszűnésekor.

http://www.apeh.hu/adoinfo/szja/adatlap_2011.html

a kitöltésiből kimásoltam egy részt, ami szerintem megmagyarázza, hogy miért nem kell M30-as. 

 

"A munkáltatónak ez a kötelezettsége azt a célt szolgálja, hogy a magánszemély munkahelyének (tagsági viszonyának) változása esetén minden szükséges adat rendelkezésre álljon ahhoz, hogy az új munkáltató az adóelőleglevonással kapcsolatos teendőinek eleget tudjon tenni, 

illetve a munkaviszony évközi megszűnése esetén a magánszemély - ha nem létesít új munkaviszonyt, vagy ha 

egyébként adóbevallás benyújtására kötelezett - adónyilatkozatot, adóbevallást tudjon  tenni. Ennek érdekében az 

igazolást e nyomtatvány (adatlap) felhasználásával, két 

példányban kell elkészíteni. A másolati példány az azt 

kiállító munkáltatónál marad, és ezen a munkavállaló (a 

tag) aláírásával igazolja az adatlap eredeti példányának 

átvételét. 

Az adatlap nem tartalmazza az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulással (2005. évi CXX. törvény) kapcsolatos kötelezettségek teljesítésére vonatkozó adatokat, 

amelyekkel összefüggésben a kifizetőknek külön igazolást 

kell kiadniuk.  "

 

Üdv. Nóra 

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

M30 és/vagy Adatlap

HozzászólásSzerző: farkaskatalin » csüt. jan. 13, 2011 11:30 am

M30-as csak annak kell, aki december 31-én is állományban van. Ha valakinek december31-én  szűnik meg a munkaviszonya, már akkor sem kell m30-as. Vagy adóadatlap vagy m30.
farkaskatalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

M30 és/vagy Adatlap

HozzászólásSzerző: dokukedi » pén. jan. 14, 2011 10:06 am

Sziasztok! És ha valakinek január 3-án szűnt meg a munkaviszonya, akkor az M30-t és az Adatlap 2011-t is ki kell tölteni? (2011-ben egy napot sem dolgozott, 1. és 2. nem volt munkanap).0-val nem engedi kitölteni az adatlap 2011-t, ilyenkor ami a teendő?
dokukedi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

M30 és/vagy Adatlap

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » pén. jan. 14, 2011 10:10 am

Igen, attól függetlenül a 2011-es adatlap és 2010-re M30. Mindkettő más időszakot takar. Az adatlapon nem szerepel az előző évi jövedelme, adója, adójóváírása.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron