Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ev. járulékfizetése

Tb, munkaügy, bérterhek

Ev. járulékfizetése

HozzászólásSzerző: mazsibt » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Az lenne a kédésem hogy van egy egyéni vállalkozóm akinek van főállása 8 órában. Ez mellé csinált egyéni vállalkozást. Nem fizetett az ev-ban járulékokat, viszont most változott a helyzet és nem tudom hogy hogy alakul a járulékfizetése.

Januártól hétfőtől csütörtökig dolgozik 8 órában. Így viszont ez csak 32 óra egy héten. Márciustól visszatérne a rend hétfőtől péntekig 8 órában dolgozik. Nyáron pedig a január februári elmaradt pénteki napokat bepotolják.

Ebben az esetben hogy alakul az egyéni vállalkozásában a járulék fizetés?

Köszönöm

 

mazsibt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Ev. járulékfizetése

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd dec. 21, 2010 11:49 am

Nekem úgy tűnik, csak a munkaidőbeosztása változik, de a munkaszerződése más részei nem. Így nincs tennivalód.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ev. járulékfizetése

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » kedd dec. 21, 2010 12:08 pm

Szerintem meg januártól márciusig nincs heti 36 órát meghaladó jogviszonya, így legalább minimálbér után fizetnie kell a járulékokat. Az SZJA-t esetleg megúszhatja.

Ildi

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ev. járulékfizetése

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd dec. 21, 2010 12:10 pm

Akkor nincs meg, ha ezt a munkaszerződésében is rögzítették, illetve az APEH felé be is jelentették. De itt egyszerűen éves munkaidő keret alkalmazása látszik az eddigi infok alapján. Ez pedig nem érint a heti 40 óráját. Legalábbis én így kezelném az ügyet.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ev. járulékfizetése

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » kedd dec. 21, 2010 12:21 pm

Éves munkaidőkeretet elég kevesen alkalmazhatnak. Meg kellene tudni, mi van a kollektív szerződésben.

I.

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ev. járulékfizetése

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » kedd dec. 21, 2010 12:21 pm

Éves munkaidőkeretet elég kevesen alkalmazhatnak. Meg kellene tudni, mi van a kollektív szerződésben.

I.

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ev. járulékfizetése

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » kedd dec. 21, 2010 12:21 pm

Bocs, kétszer ment, kétszer ment
kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ev. járulékfizetése

HozzászólásSzerző: mazsibt » kedd dec. 21, 2010 12:43 pm

Köszönöm az eddigi válaszokat, munkaszerződés módosításáról, vagy apeh bejelentésről nem tudok de megkérdezem.

 

 

mazsibt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Ev. járulékfizetése

HozzászólásSzerző: katicabogar.hu » kedd dec. 21, 2010 12:53 pm

Osztom az előttem szólók véleményét. Szerintem is először is meg kell vizsgálni a munkaszerződését. Hogy van szabályozva a munkaideje.Szerintem ezen múlik minden. Ha nem munkaidőkeretes, akkor nincs meg januártól márciusig a heti 36 órás munkaviszonya, ezért mint EV lesz főállásban. Így a kivét után, de minimum a minimálbér után mindent kell vonni és fizetni! Ha nincs tényleges kivétje, akkor a minimálbér után fizet, de az szja-t természetesen nem kell vonni.

Márciustól a tényleges kivét után fizet és levon mindent, kivéve a biztosítotti 2 %-os pénzbeni egbizt járulékot ill. a 1,5 %-os munkaerőpiacit . Ha nincs kivét, nem kell fizetni semmit, mivel van főállása. Ja, és ami fontos: legyen nyilatkozata, hogy mikortól rendelkezik 36 órát elérő munkaviszonnyal, mivel ez lesz az alapja a járulék nemfizetésnek.

katicabogar.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég